ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

חניכי שבט שחר חזרו מהצפונבורי.

/DocLib1/צפונבורי שבט שחר2.jpg
תאריך: 06/08/2019

אירוע שיא:

חניכי שבט שחר חזרו מהצפונבורי.

השבט זכה במקום ה-1 בתחרות המחוזית לבניית תורן, ובמקום השני בתחרות הכדורעף.

לפני מספר ימים חזרו למעלה מארבע מאות חניכי שבט שחר צופי יקנעם ממחנה הקיץ המסורתי - הצפונבורי, אשר התקיים השנה ביער עכברה ליד צפת. מחנה הקיץ מהווה את שיא השנה וזהו האירוע לו מצפים החניכים כל השנה ואשר משלב את מה שלמדו ועברו כל השנה, שדאות, מחנאות, בישול צופי, חיים בטבע והדרכה לקיימות.

השנה השכבה הבוגרת בחרה לנושא המחנה  את יקנעם. נושא זה נבחר ברוב קולות בהצבעה מתוך שלל הנושאים שהועלו. לדברי המרכזים הצעירים הבחירה הייתה כה נחרצת מכיוון שעל פי סיסמת השבט "שבט שחר הבית השני שלי", אזיי בחרו השכב"ג לצאת למחנה עם הבית הראשון והשני ביחד.

המחנה נבנה כאמור בראי יקנעם: השער הענקי היה הדרקון מפארק הדרקון, התורן הינו שער הכניסה לעיר "מלך יקנעם לכרמל", חדר האוכל נבנה כביג, השבילים סומנו כרחובות העיר, חדר ההדרכה נבנה כספריה עירונית, ועוד שלל כיכרות וסימנים מהעיר יקנעם.

במהלך המחנה הגיעו לביקור ושהו עם החניכים ראש העיר, סימון אלפסי, סגן רה"ע, רומן פרס, מיכאל, ראש תכנית מחוברים שהגיע עם עדן, רכזת הנוער העירונית נופר דהן, וכולם התפעלו ושיבחו את העשייה החינוכית ביער. לראש העיר המתינה הפתעה בדמות חגיגת יום הולדת אשר נערכה עם הגעתו על ידי חניכי השבט אשר קיבלו את פניו בתופים, שירים וכתר מקורי אשר הכינו עבורו. רה"ע התרגש מאוד מהחגיגה הספונטנית ובזמן חיתוך העוגה בירך את השבט בברכה אישית.

בטקס ההנהגתי שנערך זכה השבט במקום הראשון בבניית התורן, כאשר התחרות הייתה מול כל השבטים בהנהגת צפון שכוללות שמונה עשרה שבטים מקרית שמונה ועד יקנעם. בשאר הקטגוריות הייתה התחרות צמודה מאוד.

בטורניר הכדורעף הפסיד שבט שחר בגמר לשבט עופר לאחר משחק מותח ומרתק באווירה מדהימה של עידוד כלל חניכי השבט.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחתי מאוד לבקר כמיטב המסורת את שבט שחר במחנה הצפונבורי השנתי והמושקע. הפעילות במקום הייתה ענפה וכולם נהנו מאוד. התרגשתי מאוד מחגיגת יום ההולדת הספונטני שהכינו לי בשבט, והתרגשתי אף יותר מהפרסים בהם זכה השבט. שבט שחר שלנו נחשב לאחד השבטים המובילים בצפון ובכלל. זהו שבט מצוין שגדל וצומח כל הזמן, ואשר תורם רבות לקהילה. השבט הוא משפחה אחת גדולה שמלאה בערכי אהבת הארץ, האדם והמולדת, ואני גאה שאלו הם בני הנוער שלנו. אני מודה מעומק הלב לראש השבט, נואל נאור, לסגנו נועם, למרכזי השבט גלעד ושיר, לשכבה הבוגרת, למדריכים, ולכל החניכות והחניכים שמובילים את השבט ומוכיחים כמה הנוער שלנו הוא דוגמא ומופת".

ראש שבט שחר צופי יקנעם, מר נואל נאור:

"המחנה המדהים שהיה הוא בזכות עבודה מאומצת ונתינה בלתי פוסקת של השכבה הבוגרת והמיוחדת שצומחת לנו בשבט, מגיע להם שאפו ענק. מאחל בהצלחה לבוגרי השבט, הן ליוצאים לשנת שירות, והן למתגייסים. טקס הפרידה מהבוגרים ביחד עם ההורים במחנה היה מרגש עד דמעות. מודה לראש העיר וסגנו על התמיכה והאמון בחינוך הבלתי פורמלי, וכמובן לכלל עובדי העירייה שעוזרים ומגישים סיוע בכל פנייה ובקשה שלנו. מודה לנועם אלוביץ' שותפי המדהים על הלב הגדול והענק שתמיד נמצא בכל מקום ומאחורי הקלעים עבור חניכי השבט. מודה להורים הרבים שהגיעו לבשל, לסייע ולהיות שותפים בעשייה החברתית חינוכית בשבט שחר."