ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

יקנעם דוגמא ברמה הארצית

/DocLib1/המעון הירוק גגות ירוקים.jpg
תאריך: 06/08/2019

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי:

אני מאוד שמח שכבר לפני כשנתיים לקחנו על עצמנו להוביל את תחום הגיל הרך. נפעל ליישום חוק המצלמות

בעיריית יקנעם מברכים על ההחלטה שקיבל ראש העיר, סימון אלפסי כבר לפני כשנתיים ולפיה העירייה תהיה זו שתוביל את תחום הגיל הרך בגילאי לידה עד 3. כיום מהווה יקנעם דוגמא ברמה הארצית. 

במסגרת הובלת התחום על ידי העירייה הוקמו שני מעונות. אחד בשכונת הגגות הירוקים, ונוסף בשכונת שער הגיא. שני המעונות מכוונים לסטנדרטים גבוהים של איכות חינוכית. במעונות הללו מספר הילדים בכל קבוצת גיל מוגבל, ויחס נשות הצוות למספר הילדים גדול מהקבוע בסטנדרט ההפעלה של מעונות תחת פיקוח משרד העבודה והרווחה.

בעירייה מציינים שהם יסייעו ככל הנדרש ליישום חוק פיקוח המעונות, וחוק המצלמות בכל המסגרות בעיר.  בהתאם לחוק, כל המסגרות הפרטיות לגילאי לידה עד 3 יחויבו בהצבת מצלמות עד תחילת שנת הלימודים בספטמבר 2020.

בנוסף לכך, פועלת בכל המעונות המפוקחים בעיר תכנית מעג"ן לאיתור קשיים התפתחותיים והדרכת צוותים. התכנית פועלת בהובלת השירות הפסיכולוגי – חינוכי. כמו כן, השבוע התכנס פורום מסגרות פרטיות של הגיל הרך מתוך מטרה לקדם נושאים חשובים ומשותפים כמו נושא רישוי הארגונים, איתור עיכובים התפתחותיים בקרב ילדים, הכשרות צוותים מקצועיים, ועוד.

בנוסף לכל אלו, קורס הכשרה איכותי למטפלות יפתח השנה בעיר להנגשת והגדלת מספר נשות צוות מקצועיות בתחום הגיל הרך שבעיר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מייחס חשיבות עצומה להובלת מערכת החינוך היישובית החל מגיל לידה. אני מאוד שמח שלקחנו על עצמנו את הובלת החינוך בגיל הרך. לצד הורים מודאגים עולים גם חששות וקשיים אצל הגננות, המטפלות ובעלי המסגרות לגיל הרך, ואנו עמלים לסייע לכולם.  חשוב לנו מאוד לתת את המסגרות הטובות ביותר ואת הביטחון הגדול ביותר בראש ובראשונה לילדים, וגם להורים".

מנהלת אגף החינוך ד"ר סימה ניסלבאום:

"שמחה להיות חלק מהפתרון עבור הורים  עובדים. פתיחת המעונות כרצף חינוכי בעיר

הנה צעד חשוב מאד. לתת לילדים מרחב פוטנציאלי להתפתחות וצמיחה כבר מגיל צעיר.

הסטנדרטים בהם פועלים מסגרות אלה הם מהמחמירים, יותר מבוגרים ביחס לילדים

ואני מברכת את כל העוסקים בדבר, בכלל ובימים טרופים אלה בפרט".

מנהלת תחום הגיל הרך, יעל שוסטק-פסקל:

"הגיל הרך הוא תחום קריטי להשקעה בחברה שלנו. יש להפוך את הפירמידה, להגדיל את המשאבים ותשומת הלב ברמה הלאומית לתחום זה שסובל מהזנחה שנים רבות. אני שמחה על כך שיקנעם כרשות לקחה על עצמה לקדם את הגיל הרך בתחומי החינוך, הדרכת הורים, פנאי וטיפול".