ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

יקנעם: שנה"ל נפתחה בצורה חלקה.

תאריך: 03/09/2019

יקנעם: שנה"ל נפתחה בצורה חלקה.

ממוצע התלמידים בכיתות א' יעמוד על 24-25 תלמידים בכל כיתה.

רה"ע סימון אלפסי: מערכת החינוך היישובית היא דוגמא ומופת לחינוך לערכים ולהובלה למצוינות. משולש ההצלחה של כל בית ספר הוא: מורים מצוינים, תלמידים ערכיים והורים מעורבים.

לאחר עבודה קשה ומאומצת במהלך חופשת הקיץ והחופש הגדול נפתחה בראשית השבוע שנת הלימודים החדשה - תש"ף  בכל מוסדות החינוך בעיר בצורה חלקה.

היום המרגש שיצא לדרך במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, הסגנים אורי שמואל ורומן פרס, מנכ"לית העירייה מוניק קונפינו, ואנשי אגף החינוך, החל בביקור בגני הילדים החדשים "צאלון" ו"ארז" בשכונת שער הגיא. ראש העיר, סימון אלפסי התכבד בקביעת המזוזות במקום, ובירך את הגננות, הסייעות וילדי הגנים, ואיחל להם שיבואו לכאן כל יום בהנאה רבה.

לאחר הביקור בגנים השתתפו כולם בטקס פתיחת שנה"ל בבית החינוך למדעיים ואמנויות יצחק נבון. רה"ע בירך את התלמידות והתלמידים החדשים והוותיקים ואמר להם שהם לומדים באחד מבתי הספר הטובים ביישוב.

משם המשיכו כולם לטקס המרכזי בבית החינוך הדסים. הטקס החל בקבלת תלמידי שתי כיתות א' של בית החינוך, כשמלווים אותם תלמידי ו' - בוגרי בית החינוך החדשים. מנהלת בית החינוך, יפעת כוכבא בירכה את תלמידיה ואמרה שהעתיד מעוצב על ידי מעשינו, והוסיפה שבידינו אנו בונים אותו ובהחלטותינו מובילים אותו. המנהלת אמרה לתלמידיה שהם מנהיגים וקראה להם לקחת אחריות אישית וחברתית. המנהלת הבטיחה לתלמידי א' שכולם בבית החינוך ילוו אותם יום יום שעה שעה בדרכם החדשה ויעזרו להם להתפתח. רה"ע שבירך את התלמידות והתלמידים סיפר שהעירייה השקיעה בבית החינוך מיליון ₪ ושנעשו מאמצים רבים על מנת לפתוח שתי כיתות א' מרווחות בבית החינוך ולא אחת גדולה וצפופה. רה"ע ציין שבית החינוך הדסים הוא דוגמא ומופת להחדרת ערכים, והוסיף שאנו מאמינים בהשקעה לערכים, וכך נקבל נוער מצוין ומצטיין וההישגים יגיעו.

בבית החינוך תדהר שמעו כולם מהמנהלת סופי רחום על פתיחת שנה חלקה ומצוינת שהיא פועל יוצא של עבודה רבה בחופש הגדול. בבית החינוך אורנים סיפרה המנהלת יפה וקנין שהטקס לקבלת תלמידי א' היה שמח ומרגש, וששנת הלימודים נפתחה בצורה חלקה. בבית החינוך ארזים סיפרה המנהלת, אורית נעוס על פתיחת שנה חלקה, ועל שלוש כיתות א' קטנות שבבית ספרה. בבית החינוך דליות סיפרה ממלאת מקום המנהלת, עדי ישי שהשנה נפתחה בצורה חלקה ושעבורה כממלאת מקום המנהלת שיצאה לשנת שבתון זו הייתה התרגשות גדולה. בטקס הפתיחה בחטיבה החדשה אמרה המנהלת, אביבה סבג שזהו יום חגיגי ומיוחד לכולנו, יום של תקוות, חלומות והתחלות חדשות. המנהלת בירכה את תלמידי שכבת ז' החדשים ואיחלה לכל תלמידיה ללמוד דברים חדשים, ותמיד להפיק את המרב. רה"ע שבירך את התלמידים קרא להם להמשיך ולהיות סקרנים וערכיים. בתיכון אורט אלון נפגשו כולם עם המנהלת, עדה אברכהן שמש, סגנה יובל יונה וצוותי הוראה שונים ושמעו שפתיחת השנה הייתה מעולה ושבבית הספר נקלטו כעשרים מורות ומורים חדשים.

שנת הלימודים תש"ף יצאה לדרך.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"נרגשים לפתוח שנת לימודים, גאים לעשות זאת שוב בצורה חלקה. ביקרנו בכל בתי הספר וראינו תלמידים נרגשים. פתיחת שנת לימודים היא יום של חג, ואני התרגשתי מאוד ביחד עם התלמידים. אנו מאמינים בערכים של אהבת חינם, אהבת הארץ, קבלת השונה, ועוד. חשוב לנו להוביל ערכים לצד מצוינות וחתירה להישגים. אין לי ספק שברגע שיש ערכים ההישגים יגיעו. עמלנו רבות ושמחתי לראות במיוחד שכיתות א' מרווחות עם ממוצע של 24-25 ב תלמידים בכל כיתה, ואף מתחת לכך. זה כלל לא פשוט היה להגיע לכך. אני מודה למנהלת אגף החינוך ולצוות האגף, למנכ"לית העירייה ולעובדי העירייה שעבדו קשה כדי שנפתח שנה בצורה חלקה ומאחל לכל מערכת החינוך היישובית שנת לימודים מאתגרת, מהנה ומוצלחת".

מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום:

"פתיחת שנה ב 1 בספטמבר בצורה חלקה זוהי תוצאה של תהליך מורכב מאד לאורך החודשים קודם לכן. בזכות השקעה של צוותים חינוכיים, משרד החינוך, צוות אגף החינוך והמחלקות העוטפות הגענו לכך. זה הזמן להודות על האמון הקיים במערכת החינוך ביקנעם ולאחל לכולם שנה של ערבות הדדית למען חברה המורכבת מאזרחים ואזרחיות הפועלים למען חברה טובה יותר, יום יום."