ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

נחנך מרכז שיטור קהילתי בשכונת נוף לכרמל

/DocLib1/חנוכת מרכז שיטור.JPG
תאריך: 10/09/2019

עם הפנים לקהילה

יקנעם: נחנך מרכז שיטור קהילתי בשכונת נוף לכרמל

בטקס מרשים בהשתתפות ראש העיר, סימון אלפסי, סגנו, רומן פרס, קב"ט העירייה, חיים ביטון וצוות השיטור העירוני, ובכירים במחוז הצפון במשטרת ישראל וביניהם מפקד המחוז, ניצב שמעון לביא, מפקד מרחב העמקים, תת ניצב שוקי חתאוכה, מפקד תחנת מגדל העמק, סנ"צ אייל קהתי, מפקד נקודת יקנעם, רפ"ק גדי חבה, מפקד מרכז שיטור קהילתי, רס"מ אבי יאסו, וכן קציני משטרה נוספים, נחנך מרכז שיטור קהילתי בשכונת נוף לכרמל.

הטקס החל בהסרת הלוט מעל השלט על ידי ראש העיר ומפקד המחוז. לאחר מכן קבע הרב נועם דקל את המזוזה, וברוח ימי אלול תקע בשופר. רה"ע ומפקד המחוז התכבדו לגזור את סרט הכניסה.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר שהוא שמח על הקמת המרכז וציין שהקמתו היא נדבך נוסף במטרה לתת ביטחון מלא לקהילה. "השילוב של דיירי השכונה שהם יוצאי אתיופיה, יוצאי בריה"מ לשעבר וצברים ותיקים הפכו את המקום לקיבוץ גלויות", אמר ראש העיר, והוסיף שההחלטה על הצבתו של אבי יאסו במקום היא הצלחה, ומאז כניסתו מורגש שינוי.

מפקד מחוז הצפון במשטרה, ניצב שמעון לביא אמר שהמבנה הזה הוא עולם ומלואו, וזהו יום חג למשטרת ישראל, לעיריית יקנעם, ובעיקר לקהילה כאן.  המפקד ציין שהוא מאמין מאוד בראש העיר, והוסיף שבקהילה ובמשטרה יעשו הכל על מנת לשרת את העיר ותושביה. הממ"ז אמר שהפשיעה ביקנעם נמוכה מאוד, והוסיף שלמשטרה יש אינטרס מובהק להילחם בפשיעה ולתת ביטחון לתושבים. מפקד המחוז אמר למפקד שיטור קהילתי, רס"מ אבי יאסו שבעברו היה לוחם, שכאן הוא לא הולך להילחם אלא לעזור, לסייע, לגשר ולתמוך ולפתור בעיות.

מפקד תחנת מגדל העמק, סנ"צ אייל קהתי בירך ואמר שאבי יאסו הוא האיש הנכון במקום הנכון, והוסיף שיקנעם היא עיר מאוד איכותית.

במרכז השיטור הקהילתי יטפלו בשורה של בעיות לרבות סכסוכים בין שכנים, רעשים, בעיות חניה ועוד. מפקד המרכז יגיע בין היתר למוסדות חינוך ביישוב וירצה על נושאים שונים כמו רכיבה על אופנים חשמליים תוך שהוא מסביר את הסכנות ומשמעות החוק. הוא גם יעביר הרצאות בתחומים רלוונטיים לבני הגיל השלישי. במרכז השיטור הקהילתי יפעלו להסברה ומניעה, והמקום יהווה מקום גישור.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחים לחנוך את מרכז השיטור הקהילתי. מרכז חשוב ביותר אשר ייתן מענה לתושבי השכונה ולכל תושבי העיר. מטרת המרכז היא לסייע ולעזור לתושבים לפתור סכסוכים וחילוקי דעות, ואבי יאסו כבר עושה זאת בהצלחה רבה. אני מאחל לאבי הצלחה רבה, והלוואי שלא תהיה לו עבודה כאן. אני מודה למשטרת ישראל על שיתופי הפעולה המגוונים עם יקנעם. העובדה שמפקד המחוז בכבודו ובעצמו ועוד קצינים בכירים הגיעו לטקס מוכיחה את החשיבות שכולנו מייחסים לפעילות מרכז השיטור הקהילתי".

מפקד מרכז שיטור קהילתי, רס"מ אבי יאסו:

"אין שמח ממני על חניכת המקום החדש שישמש להשכנת שלום וטיפול בתושבי העיר. זהו יום חג. אני חושב כי לעשות מעשה טוב היא משימתו הגדולה ביותר של האדם והיא מטרת החיים. מתוך האמונה כי אנו לא זוכרים ימים אלא זוכרים רגעים. בהזדמנות זו אודה לכל אחד ואחד החל ממפקד המחוז, מפקד המרחב, מפקד התחנה, מפקד הנקודה, רה"ע, סגנו, מנכ"לית העירייה, וכל המעורבים בדבר. מזמין את תושבי העיר לפנות בכל בעיה ושאלה."