ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

אנגלית לכיתות א'

/DocLib1/אנגלית בכיתה א.JPG
תאריך: 10/09/2019

ביוזמת ראש העיר: לימודי אנגלית כבר בכיתה א'

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, יחד עם מנהלת אגף החינוך ד"ר סימה ניסלבאום וצוותי החינוך מובילים מהפכה חינוכית באנגלית לכיתות א'.

במסגרת תכנית ייחודית שקיבלה אישור במאגר התכניות של משרד החינוך כתכנית העשרה ללימודי אנגלית לגיל הרך, ילמדו ילדי העיר החל משנת הלימודים הנוכחית אנגלית כבר בכיתה א'. ראש העיר ביחד עם הצוות החינוכי בעירייה בדקו באופן יסודי את עולם התוכן ואת צרכי הקהילה והחליטו להוביל את התכנית בבתי החינוך שבעיר בשכבת א'.

התכנית מתבססת על מחקרים אקדמאים המתייחסים להתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הרך ויכולת הקליטה והלמידה של שפה נוספת, והיא מהווה קרקע פורייה ובסיס להמשך לימודי האנגלית כחלק ממקצועות הליבה.

התכנית כוללת 24 מפגשים שבועיים, והיא תובל  ב- 15 כיתות א'. מדובר בתכנית נגישה ונוחה מאוד ללימוד, והתלמידים ילמדו בצורה חווייתית באמצעות מוסיקה ולוחות משחק, ויושם דגש על אימון האנגלית כשפה מדוברת באמצעות מוסיקה, משחק וצלילים.

בשנת הלימודים הראשונה ילמדו שבעה נושאים שנבחרו מתוך עולמם של הילדים. כל נושא ילמד כחודש, ובמהלכו יחשפו הילדים לאוצר מילים בסיסי שסביבו יבנו מבני משפט רבים. הנושאים ילמדו על פי סדר הגיוני, היררכי, נשענים אחד על השני, עולים בדרגת הקושי, אך ניתן יהיה להבינם ללא מאמץ ומתוך הנאה.

התכנית נקראת "Train the Brain", והיא פותחה ע"י יהודית אדר בעלת ניסיון פדגוגי של כ-40 שנה בלימודי אנגלית במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות.

שיטת "Train the Brain" הינה שיטה חלוצה, ייחודית ויישומית ללימוד אנגלית בגיל הרך. מדובר בשיטה פורצת דרך שמהווה שינוי בתפיסה. יתרונותיה של השיטה הם שהיא מאפשרות לימוד אנגלית כבר בגיל הרך. השיטה מאפשרת להעצים את הפנמת השיח בשפה האנגלית. בנוסף לכך, הטמעת הנלמד לאורך זמן תקרב את הילדים לדיבור ברמה של שפת אם. השיטה שפותחה מעניקה לדמות הפדגוגית את כל הכלים הנדרשים על מנת לאפשר תהליך למידה חווייתי שיוביל להטמעה מיטבית של החומר הנלמד.

השיטה עובדת כך שבהובלת התכנית נוצרת חשיפה של שלוש שנים לאנגלית מדוברת תוך קישור לתכנים הרלבנטיים לילדים מעולמם. הילדים לומדים אוצר מילים, ומיישמים אותו במצבים חברתיים שונים. הילדים לומדים באווירה נטולת מתח ולחץ. מורתם היא הדמות הפדגוגית שמעבירה את החומר.

מטרות השיטה הן להתחיל ללמוד אנגלית מדוברת בגיל הנכון, באופן הנכון, ברצף הנכון ובדרך הנכונה, ליצור תנאים ללימוד אנגלית מדוברת מתוך הבנה ברמה שוטפת של שפת אם, ליישם מילים במבני משפט תקינים של השפה, לנצל חלון הזדמנויות ללימוד שפה בגיל הרך, לבנות תשתית איתנה להמשך לימוד השפה במסגרת החינוכית, ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחים להוביל אנגלית כבר בכיתות א'. על פי מחקרים בגיל הרך יש חלון הזדמנויות עבור המוח ללמידה תקינה שתוביל לבסוף לצמיחה. אנגלית היא השפה החשובה ביותר ולידיעת השפה בצורה הטובה ביותר יש חשיבות עצומה. יצירת בסיס חזק כבר בגיל הרך תוביל בהכרח לידיעת השפה טוב הרבה יותר ומכאן חשיבותה העצומה של הובלת התכנית. אני מודה למנהלת אגף החינוך ולצוות החינוכי על קידום התכנית. אנו גאים להוביל מערכת חינוך פורצת דרך לטובת ילדינו ונמשיך לתת להם את הטוב ביותר בכל גיל".