ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

בחירות לכנסת 22

/DocLib1/בחירות לכנסת 22.jpg
תאריך: 19/09/2019

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי:

"העם בחר באחדות. אני קורא למנהיגים לפעול בנחישות להקמת ממשלת אחדות רחבה. מאסנו בשיסויים וקיטובים"

בבחירות שהתקיימו השבוע (יום שלישי) לכנסת ה- 22, הצביעו ביקנעם כ- 70% מבעלי זכות הבחירה בעיר.

המפלגה שזכתה למירב הקולות בעיר היא הליכוד עם כ- 4000 קולות שהם 35% מסך קולות הבוחרים. אחריה ברשימה נמצאת מפלגת כחול לבן שקיבלה 3463 קולות שהם קצת יותר מ- 31% מסך קולות הבוחרים בעיר. המפלגה השלישית שזכתה להכי הרבה קולות בעיר היא ישראל ביתנו שקיבלה 1553 קולות שהם כ- 14% מסך קולות הבוחרים. המפלגה הרביעית בגודלה בעיר היא העבודה – גשר בראשות עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס שקיבלה 645 קולות שהם 5.8% מסך הקולות. המפלגה הגדילה את כוחה ביישוב מהבחירות האחרונות אז קיבלה 4.5% מכלל הקולות. אחריה ברשימה נמצאות המפלגות ימינה בראשות איילת שקד הבית היהודי-האיחוד הלאומי- הימין החדש, ולאחר מכן ש"ס.

ביקנעם 16,048 בעלי זכות בחירה. 11,188 מימשו את זכותם ובחרו. מניין הקולות הכשרים עמד על 11,119 קולות. 69 קולות היו פסולים.

תוצאות הבחירות הכלליות לא הביאו לבלוק חוסם למי מהצדדים, והמנהיגים יצטרכו לשבת ביניהם ולחתור לממשלת אחדות אחרת לא יהיה מנוס מתסריט בלהות של בחירות בפעם השלישית בתוך פחות משנה. ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי קורא למנהיגי המחנות השונים לקיים את צו הבוחר ולעשות הכל על מנת להקים ממשלת אחדות רחבה. רה"ע אמר שהעם אמר את דברו ועכשיו אחרי שנגמרה מערכת הבחירות שהייתה סוערת ומכוערת חובה לייצר תקווה ולפעול לאיחוד בין כולם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"עם ישראל רוצה אחדות ואחדות רחבה ככל שאפשר. עברנו מערכת בחירות שנייה השנה שהשנאה והקיטובים בלטו בה. על מנהיגי המפלגות מוטלת כעת האחריות לפעול לאיחודו של העם. חשוב ביותר להקים ממשלה רחבה בזמן הקצר ביותר ולתת לעם תקווה. אני שמח שמפלגת העבודה  - גשר הגדילה את כוחה בעיר".