ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ביקנעם דואגים לגיל הרך

/DocLib1/ישיבה גנים פרטיים גיל הרך.jpg
תאריך: 07/10/2019

ביקנעם דואגים לגיל הרך

ראש העיר קיים ישיבה בהשתתפות מנהלות הגנים הפרטיים לגיל הרך

אלפסי: "תעשו ותתנו את הטוב ביותר לילדים"

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מנכ"לית העירייה מוניק קונפינו, מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום, ומנהלת תחום הגיל הרך, יעל פסקל קיימו פגישה בנושא הגנים הפרטיים של הגיל הרך שבעיר בהשתתפות מנהלות הגנים.

הישיבה החלה בסקירה כללית על הגנים הפרטיים שבעיר. בתום הסקירה אמר ראש העיר שאנו מאמינים בשקיפות ופועלים בשקיפות ושיש לדאוג שכל גני הילדים בעיר יהיו מפוקחים. רה"ע העלה את החובה בחוק לקבלת רישוי להפעלת עסקים והובהר שהחוק בקרוב צפוי להיות קשוח אף יותר ושחובה לפעול בעניין ושלכל מסגרת יהיה רישוי הפעלה. כאן המקום לציין שהחוק מחייב את בעלי הגנים להוציא אישור להפעלת גן בדירת מגורים. רה"ע דיבר על חשיבות תקינות המבנים וביקש מהמנהלות  לקחת מהנדס שיבדוק את תקינותו של המבנה ולתקן במיידי את כל הטעון תיקון במידה ויש כזה. עיריית יקנעם תוציא לאחר החגים איש מקצוע מטעמה שיבחן את נושא הבטיחות בכל המסגרות הפרטיות לצורך עריכת ביקורת ליקויים.

רה"ע דיבר במהלך המפגש על חוק המצלמות שיכנס לתוקף בתחילת שנה"ל הבאה וקרא למנהלות לא לחכות, אלא ליישמו כבר עכשיו.

במהלך הפגישה עלה גם נושא הכשרת המטפלות, ורה"ע שמח לשמוע שהצוותים עוברים הכשרות. בהקשר לכך נאמר שבמרכז העירוני לגיל הרך יפתח לאחר החגים קורס להכשרת מטפלות.
במהלך הפגישה דנו המשתתפים בעיכובים התפתחותיים אצל ילדים ונאמר שככל שמאתרים אותם מוקדם יותר ניתן להפנות לטיפול לגורמים בקהילה או לתת את הכלים הבסיסיים לצוותים החינוכיים על מנת שאלו יוכלו לאתר ולבנות תכניות התערבות. המרכז לגיל הרך ביקנעם יפתח תכנית למסגרות פרטיות שיהיו מעוניינות בכך בהדרכה של אנשי מקצוע פרא רפואיים.

ביקנעם פועלות עשרות מסגרות פרטיות לגיל הרך – משפחתונים וגנים. מהן למעלה מעשר שכפופות לחוק הפיקוח החדש כיוון שיש בהם מעל שבעה ילדים. ההערכה מדברת על כך שבכלל המסגרות הפרטיות מתחנכים למעלה מ- 500 ילדים. בשש המעונות המפוקחים בעיר מתחנכים כ- 300 ילדים. הממוצע הארצי עומד על כ- 20% בלבד במעונות המפוקחים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מברך על הפגישה המאוד חשובה. אנו נעמוד מקרוב על כל דבר ונדרוש שכל המבנים יהיו תקינים. זה חוק ולא נתפשר על כך. אנחנו נסייע בכל מה שניתן. חוק המצלמות יכנס לתוקף בשנה"ל הבאה, אבל אין סיבה לחכות ויש ליישמו כבר כעת. אני מודה ליעל פסקל ולכל המנהלות שהגיעו למפגש החשוב הזה. בטיחות ילדינו היא מעל הכל. יש לעשות את הכי טוב למען הילדים ולתת להם את הכי טוב".

 מנהלת תחום הגיל הרך בעיריית יקנעם, הגב' יעל פסקל:

"מדינת ישראל עוד לא השכילה לקחת אחריות מלאה על גילאי לידה ועד 3. בהעדר תקציבים ופיקוח נאותים, הרשות לא יכולה לעמוד מנגד. השנה נפעיל מעטפת תמיכה למסגרות הפרטיות בתחומי הבטיחות, הכשרה של צוותים ואיתור של בעיות התפתחותיות. אני מזמינה את כל בעלי המסגרות הפרטיות – משפחתונים וגנים, להצטרף לפורום שהקמנו ולהיות שותפים בקידום הנושאים מקצועיים ברמה העירונית".