ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

עיר מדברת אנגלית

תאריך: 18/11/2019

עיר מדברת אנגלית

ביקנעם תופעל תכנית לחיזוק האנגלית המדוברת בכיתות א-י"ב

עיריית יקנעם ממשיכה לייחס חשיבות עצומה ללימודי השפה האנגלית בבתי הספר בעיר בדגש על האנגלית המדוברת, ולאחר שלפני מספר שבועות יצאה לדרך התכנית ללימודי אנגלית כבר בכיתה א', מצטרפת עתה יקנעם ליעד הלאומי לטיפוח הדבורה ומיומנויות הפרזנטציה והדיבייט באנגלית במערכת החינוך היישובית.

מנתוני משרד החינוך עולה שתלמידי ישראל מתקשים בדיבור באנגלית, וזאת על אף שהם ניגשים ומסיימים בהצלחה את לימודיהם ומוציאים ציונים יפים בבחינת הבגרות  ברמות של 4 ו-5 יח"ל. ביקנעם למעלה מ- 90% עוברים בגרות ברמות 4 ו- 5 יח"ל. כפועל יוצא מכך נבנתה תכנית יישובית כוללת ללימודי האנגלית ביחד עם מפקחת האנגלית המחוזית, ואשר כוללת בתוכה לימודי תכניות אנגלית שונות לכל תלמידי בתי הספר ביישוב מכיתה א' ועד לסיום התיכון בכיתה י"ב, כשהדגש מושם על אנגלית מדוברת.  המטרה בהובלת התכנית היא שהשפה האנגלית הדבורה תהיה נגישה לתלמידים כך שיהיו מסוגלים להשתמש בשפה למטרות מגוונות: פרטיות, תעסוקתיות, ציבוריות ואקדמיות. לשם מימוש המטרות הללו יינתן דגש חזק על תחושת המסוגלות, הביטחון העצמי והיכולת לקשור בין תחומים שונים בעזרת מרכיב השפה.

במסגרת התכנית היישובית הכוללת ילמדו תלמידי שכבת כיתות א' אנגלית מדוברת לגיל הרך דרך התכנית Train The Brain – תכנית העשרה במימון העירייה. תלמידי שכבת כיתות ב' ילמדו דרך התכניות אנגלית בחמש דקות או שעות העשרה. תלמידי כיתות ב' – ג'  ייהנו מ- 20 שעות שבועיות ללימוד האנגלית שהשיגו ראש העיר ומנהלת אגף החינוך ממנהלת המחוז במשרד החינוך. התלמידים בשכבות ד – ה – ו יילמדו ארבע שעות דרך התכנית Speak up. תלמידי כיתות ז' – ח' ייהנו מהתכנית Let's talk שבית הספר זכה בה לאחר שמולא קול קורא בעניין. תלמידי שכבת כיתות ט' ילמדו מתכנית דיבייט באנגלית - Keep talking. תלמידי שכבת כיתות ט - י ייהנו מתכנית דיבייט באנגלית - Israel connect. תלמידי החטיבה העליונה גם יקבלו את הפורמט החדש של הבגרות בע"פ – מבחן מתוקשב.

התכנית יצאה אל הדרך ומפגש השקה חגיגי צפוי להתקיים בתחילת חודש ינואר (5.1) בהשתתפות כלל המורות לאנגלית של כל בתי הספר בעיר. אגף החינוך מוביל את התכנית על פני הרצף בעזרתה של מנהלת המחוז במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון שהבינה את החשיבות המהלך הקצתה שעות לימוד לבתי הספר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אנגלית היא השפה החשובה ביותר, ולדיבור השפה באופן שוטף ומלא יש חשיבות עצומה. אנו שמחים להצטרף ולהוביל בבתי הספר תכנית כוללת לאנגלית ובמסגרתה ילמדו כל התלמידים בתכניות השונות, כל שכבה לפי גילה לדבר אנגלית ולדבר נכון ושוטף. מנתוני משרד החינוך עולה שתלמידי ישראל טובים באנגלית אבל יש בעיה רצינית באנגלית מדוברת שהיא לב השפה. תלמידים יכולים לסיים 5 יח"ל אבל יתקשו מאוד בדיבור, ואת זה אנו רוצים לשנות. חשוב לנו לחזק את האנגלית המדוברת כבר מהגיל הרך ולאורך כל שנות הלימוד. התלמידים יחזקו את האנגלית שלהם כל הזמן ויהיו מוכנים לכל אתגרי השפה במהלך לימודיהם, או בהמשך דרכם לאחר בית הספר. אני מודה למנהלת המחוז במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון שתומכת בנו, למנהלת אגף החינוך וכל מי שמובילים את התכניות השונות".

מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום:

" אין ויכוח שיכולת לתקשר באנגלית היא חשובה מאד. השפה סובבת סביב הילדים החל מהגיל הצעיר, על צד מחשב ובכלל. עם מהפכת התקשורת הילדים משחקים אונליין עם ילדים אחרים בעולם והתקשורת היא באנגלית. ביקנעם מבינים שיש להשקיע בכך כדי שהילדים כבר מגיל צעיר יפתחו את הביטחון להשתמש בשפה. כמה פעמים שמענו שאומרים אני מבין אבל לא מדבר!! לא עוד. אני מצטרפת לתודות ומברכת על ההבנה מצד המפקחת  אביבה עמוס שנרתמה להוביל מיזם משמעותי חשוב זה ביקנעם. Good Luck ."