ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מינהל התכנון בעשירון העליון של אתרי הוועדות

תאריך: 26/01/2020

מצטיינת

אתר הוועדה לתכנון ובניה של עיריית יקנעם דורג ע"י מינהל התכנון  בעשירון העליון של אתרי הוועדות הכי טובים ושקופים בארץ

הצלחה גדולה ושבחים לוועדה המקומית לתכנון ובנייה יקנעם: במסגרת בקרה ארצית לאתרי אינטרנט של הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה זכה אתר הוועדה היישובי לציון 90.1 לשנת 2018, ציון שהציב אותו בעשירון העליון של אתרי הוועדות בכל הארץ.

בבחינת האתר נבחנו קריטריונים על פי חוק וביניהם: אתר המקשר למערכת ניהול הוועדה, פרסום סדרי יום לישובות, פרסום מסמכי החלטות, פרסום פרוטוקולים, פרסום הודעות על תכניות בסמכות מקומית שהופקדו, פרסום דו"ח שנתי, ועוד. בכל הקטגוריות זכה האתר לציון גבוה משמעותי מן הממוצע הארצי. בנוסף לכך נבחנו קריטריונים כללים כמו: איתור תכניות בניין עיר, איתור תיקי בניין, אתר GIS ועוד, וגם כאן דורג האתר במקומות העליונים עם ממוצע שגבוה מן הממוצע הארצי. בציון לקריטריונים כללים זכה האתר לציון המרבי 100. בנוסף לאלו נמצא  שהאתר כולל הודעות עדכניות.

אתרי הוועדות נבדקו באופן אחיד ושיטתי, באמצעות שאלון הכולל 18 מדדים הבוחנים את האתרים בהיבטים של דרישות חוק התכנון והבנייה ובהיבטים כלכליים המבטאים שקיפות מידע ושירותיות. יחד עם אתר של הוועדה ביקנעם נבדקו עוד 130 אתרי וועדות מקומיות  וכל הציונים רוכזו ונותחו ליצירת מדרג הרצאתי השוואתי.

אתר האינטרנט של הועדה המקומית לתכנון ובנייה נחשב לאתר מוביל ועדכני שמתנהל בשקיפות מלאה. דרך האתר ניתן לראות בין היתר תיקי בניין סרוקים, סטטוס של כל בקשה ובקשה להיתר כולל אופן ההתקדמות, תכניות בניין עיר (מאושרות ובתהליכים), מסמכי מדיניות, הנחיות מרחביות, הנחיות לפיצול דירות, הורדת טפסים, ועוד ועוד. באתר מושם דגש על כל נושא ה – GIS (ייעודי קרקע).

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"מרגש מאוד להיות בין המצטיינים ביותר עם אתר ועדה לתכנון ובנייה אטרקטיבי שמנוהל בשקיפות מלאה ונותן מענה ומידע רב לתושבים, קבלנים שמאים, ולמעשה לכל מי שחפץ בכך. בעידן של היום בו הזמן הוא דבר שחשוב לכולנו ניתן לקבל מידע רב דרך האתר וכך גם לחסוך זמן רב. אנו מקפידים לתת את מירב המידע ולהתייעל כל הזמן, והתוצאות בהתאם. אני מברך את אריק הדר מנהל מחלקת מערכות מידע באגף הנדסה אשר פעל ופועל כל הזמן לשפר את האתר לצורך הנגשתו לתושב ואת אדריכלית העיר ומנהלת הוועדה אניטה שטיבלמן ואת כל צוותה על ההישג המשמעותי, ואין לי ספק שהם ימשיכו עוד להשתפר ולהצטיין".

אדריכלית העיר ומנהלת הוועדה לתכנון ובנייה, אניטה שטיבלמן:

"במסגרת ייעול ושיפור השירות הניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, אנו שמחים להעמיד לשירות התושבים שירות דיגיטלי בלחיצת כפתור. ללא תור וללא המתנה, תוכלו לגלוש אליו מכל מכשיר. הוועדה המקומית מבטיחה את מיקומה של העיר יקנעם עילית כמובילה ברמת התכנון ואיכות הבניה, תוך יישום תפיסה תכנונית ליצירת איכות חיים ברמה גבוהה. מטרת הוועדה המקומית להיות מצוינים בשירות ולהצליח לשמור על רמת שירות גבוהה המשדרת חום אנושי ואכפתיות. באתר עומדים לרשותכם שירותים מקוונים המאפשרים לקבל מידע על תהליכי התכנון והרישוי, תכניות מדיניות והנחיות מרחביות להגברת השקיפות והוודאות התכנוניות.  במערכת תוכלו לעיין בארכיון הדיגיטלי של תיקי הבניין הסרוקים ולבדוק סטטוס בקשה להיתר בניה. ברצוני להודות לצוות הוועדה על עשייה מקצועית ואינטנסיבית אשר סייעו להגיע להישג זה".