ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

עיריית יקנעם לא תעלה את הארנונה לשנת 2021

תאריך: 29/06/2020

עיריית יקנעם לא תעלה את הארנונה לשנת 2021

הארנונה למגורים ביקנעם עומדת על  39 ₪ לשנה למ"ר והיא נמוכה משמעותית מיישובים באזור, ויישובים בעלי מאפיינים דומים.

ראש העיר, סימון אלפסי: " לא נתעלם מהמשבר הכלכלי שהקורונה הביאה איתה. בהתאם למצבו הסוציו אקונומי של היישוב יכולנו לקבל אישור להעלאה של עד 5%, אולם אנחנו נוותר עליה  ואגייס את הכספים ממקורות אחרים".

הנהלת עיריית יקנעם אישרה את בקשתו של ראש העיר, סימון אלפסי שלא להעלות את הארנונה למגורים לשנת 2021,  פרט לעדכון שמחייב משרד הפנים ואשר יעמוד על 1.1%.

אי העלאת הארנונה באה על אף שהעירייה תיאלץ להתמודד עם חוסר בתקציב שמקורו בעלות השירותים שהיא מעניקה לתושבים, וסבסודה במיליוני ₪ תחומים שונים, וביניהם: חינוך, רווחה, תרבות, ספורט, ובכלל הענקת איכות חיים גבוהה.

הארנונה למגורים ביקנעם היא מן הנמוכות בארץ, ועומדת על 39 ₪ לשנה למ"ר, כאשר במשרד הפנים מאשרים גבייה ביישובים בעלי מאפיינים דומים של מינימום 52 ₪ למ"ר לשנה. העירייה, אם הייתה חפצה בכך יכלה להגיש בקשה להעלאה של עד 5% ולאור המחיר הנמוך שהיא גובה, בסבירות גבוהה ביותר שבקשתה הייתה  מאושרת על ידי משרדי הפנים והאוצר. ראש העיר, סימון אלפסי בחר שלא לבקש את העלאה ולקח על עצמו לגייס את הכספים הללו ממקורות אחרים, וכך להמשיך ולהעניק איכות חיים גבוהה, לסבסד את החינוך והרווחה ועוד.

המשמעות של העלייה האוטומטית שמשרד הפנים קבע בחוק ואשר עומדת על 1.1% היא לדירה בגודל של כ- 100 מ"ר: 0.40 אגורות למ"ר.

ההחלטה תובא לאישור מועצת העיר בישיבתה הקרובה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מברך על אישור הנהלת העירייה את המלצתי, שלא נעלה גם השנה את הארנונה, וזאת על אף הגידול שלנו בשירותים לתושבים שמחייבים את עדכון הארנונה, הן בהתאם להשקעות הרבות של העירייה, והן בהתאם לדרישת משרדי הפנים והאוצר. הקורונה הביאה איתה משבר כלכלי גדול, ואנו חייבים לסייע לתושבים. תושבי יקנעם נהנים מארנונה נמוכה במיוחד. אפעל ככל יכולתי על מנת לגייס את התקציבים כך שהשירותים לתושבים לא ייפגעו כלל".