ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

קיום חתונות בפארק נחל קרת

/DocLib1/יחד נעבור.jpg
תאריך: 27/07/2020

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי:

"נאפשר קיום חתונות בפארק נחל קרת. בעלי מסעדות יוכלו להוציא שולחנות החוצה ללא שום עלות"

על ההחלטות הללו הודיע ראש העיר במהלך ישיבת פורום מורחב של קבינט הקורונה שהקים מיד עם פרוץ הגל השני.

הרופאה המחוזית: "הקורונה תהיה איתנו בשנה הקרובה. עיריית יקנעם עובדת נהדר. הלוואי וכולם היו כמו יקנעם"

עיריית יקנעם ממשיכה להילחם בנגיף קורונה, ולאחר שהייתה לרשות הראשונה שהקימה קבינט קורונה כונס פורום מורחב של הקבינט לדיון וקבלת החלטות. בנוסף לחברות וחברי הפורום השתתפו בדיון דרך הזום הרופאה המרכזית של המחוז, ד"ר מיכל כהן דר,  והרופא הנפתי, ד"ר מתיו לואיס.

במהלך הישיבה הודיע ראש העיר, סימון אלפסי לחברות וחברי פורום הקבינט שקיבל שתי החלטות מרכזיות במטרה להקטין את התחלואה, ובד בבד לסייע לבעלי עסקים. רה"ע אמר שהעירייה תאפשר לאחר ט' באב קיום חתונות בפארק נחל קרת וזאת במסגרת הנחיות משרד הבריאות. כמו כן הודיע רה"ע שהעירייה תאפשר לבעלי מסעדות ובתי קפה להוציא ללא כל עלות שולחנות החוצה. הוצאת השולחנות תתאפשר תוך שמירה מלאה על כללי משרד הבריאות, וכן שמירה על בטיחות ומעבר מלא להולכי רגל. קב"ט העירייה, חיים ביטון סיפר שניידת פיקוח עם פקח מגיעה כל יום לכ- 40 בתי עסק וכן מסתובבת במרכזי הקניות וברחבי היישוב, ומחלקת התראות למי שלא עומד בהנחיות משרד הבריאות. ביטון ציין שבהוראת רה"ע כרגע לא ניתנים דוחות, אולם אם אנשים לא יפנימו יחולקו דוחות. נציג מד"א, גיא אמר שבארגונו מתווים דרך למניעה, והוסיף שעיקר הפעולה צריך להיות סביב הטמעה של עטיית מסכות ושמירה על ריחוק חברתי. הרופאה המחוזית, ד"ר מיכל כהן דר שהשתתפה בדיון דרך הזום אמרה שהקורונה היא מחלה כרונית שנחיה איתה שנה. כהן דר ציינה שבגל הזה 30% מהחולים הם עד גיל 18. הרופאה שיבחה את ראש העיר ואת העירייה ואמרה שיקנעם עבדה נהדר בגל הראשון, והיא עובדת נהדר גם עתה, והלוואי וכולם היו כמו יקנעם.

קבינט הקורונה המורחב התקיים בהשתתפות ראש העיר, מנכ"לית העירייה, מתאמת הבריאות העירונית, מנהל התפעול, קב"ט העירייה, מנהלות מחלקות החינוך, הרווחה ומשאבי אנוש, מנהלת המוקד העירוני, הווטרינר היישובי ומחזיק תיק הבריאות, מנהל המתנ"ס, רופא בכיר, תושב העיר ד"ר הרצל גבריאל, מפקד נקודת המשטרה, נציג מד"א וכמובן הרופאה המחוזית והרופא הנפתי שהשתתפו כאמור דרך הזום.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

"אני גאה שאחרי שהיינו הראשונים להקים קבינט קורונה, רבים עשו כמונו. ממוצע החולים היומי בארץ גבוה מאוד, ואנו חייבים להיות מוכנים ולהכין את המערכת כולה הכי טוב שאפשר. נדהמתי לשמוע מהרופאה המחוזית שקרוב לשליש מהחולים בגל השני הם עד גיל 18. הקורונה היא לא צחוק בשום גיל. ביקשתי מהמשטרה להגביר את הפיקוח בעיר. קנינו 3000 מסכות והן מחלוקות על ידי הפיקוח ביחד עם הסברה. קיבלתי שתי החלטות חשובות על פתיחת נחל קרת לחתונות, ושבעלי המסעדות יוכלו להוציא שולחנות החוצה, ואני מאמין שההחלטות הללו יסייעו הן בבלימת התפשטות הנגיף והן לבעלי העסקים שחייבים עידוד ועזרה. אני קורא לכולם למלא אחר ההנחיות, הן מאוד חשובות והן מצילות חיים".