ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

נלחמים בקורונה

תאריך: 22/12/2020

יקנעם נלחמת בקורונה

העירייה מקדמת תכנית להקמת מ.ש.י:

משמר שכונות יקנעם

שיופעל על ידי תושבים מתנדבים.

רה"ע סימון אלפסי: רמת התחלואה עולה. חייבים להקפיד על ההנחיות. בואו להתנדב ויחד ננצח את הקורונה.

יקנעם אוכפת: כ- 30 דוחות ניתנו בשבוע האחרון

החיסונים אמנם כבר כאן, אולם מספר החולים עולה, ובעיריית יקנעם מובילים רעיון מנצח נוסף, וביוזמת ראש העיר הוחלט על קידום מתווה להקמת מ.ש.י: משמר שכונות יקנעם. המשמר יורכב מתושבים מתנדבים שיצוידו ויתנדבו בשכונות השונות בעיר. במסגרת פעילותם יסיירו המתנדבים ויוודאו שמירה על הכללים וההנחיות של משרד הבריאות. בשלב זה העירייה נמצאת במצב התארגנות והכנת מתווה להוצאת התכנית אל הפועל.

בישיבת מטה קבינט הקורונה היישובי אמר רה"ע שהעלייה במספר החולים בעיר נמשכת מתחילת החודש, והוסיף שללא קשר לחיסונים חשוב ביותר שהתושבים ילכו להיבדק. רה"ע הסביר שאם המצב הנוכחי יימשך יוטלו על פי נהלי הרמזור מגבלות על העיר ותושביה. בתוך כך אמר רה"ע שהרשות תעודד את עובדיה להתחסן וסיפר שעל פי בקשת משרד החינוך תעודד הרשות את צוותי החינוך בעיר להתחסן, והוסיף שהדבר חשוב מאוד כדי למנוע את שרשרת ההדבקה.

בעירייה ובמשטרה ממשיכים לשים דגש על אכיפה והסברה. כ- 30 דוחות חולקו בשבוע האחרון על אי עמידה בכללי משרד הבריאות. השיטור העירוני בודק כל יום עשרות עסקים ברחבי העיר.

ישיבת מטה הקורונה היישובי התקיימה במעמד רה"ע סימון אלפסי, מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, ד"ר אריה סאבו, מתאמת הבריאות העירונית, מיכל דריהם, מנהלת מחלקת הרווחה, תמי ראש, מנהלת החינוך היסודי, איריס סלע, מנהלת מחלקת הגנים, ד"ר יעל שלומיוק, מתכללת המענים והמתנדבים ברמה העירונית, אפרת נל, קב"ט העירייה, חיים ביטון, ונציג נקודת השיטור העירונית, טל דיין.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"לצערי אנו רואים גידול משמעותי במספר החולים הפעילים מתחילת החודש. כדי לשנות את המצב אנחנו חייבים לרדת במספר החולים ולעלות במספר הבדיקות. ביוזמתי נפעל לקידום מתווה להקמת משמר שכונות יישובי שיופעל על ידי מתנדבים שיסיירו בשכונות ויסייעו באכיפת הנחיות משרד הבריאות. אני קורא לכולם לשמור על הכללים, לבצע בדיקות ולהתחסן. רק ככה נוכל  לנצח את הקורונה ולחזור לחיים נורמאליים".