ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

הראשון להתחסן

/DocLib1/מתחסנים לקורונה.jpg
תאריך: 29/12/2020

הראשון להתחסן

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי התייצב ביחד עם סגנו אורי שמואל במוקד החיסונים שהפעילה כללית מרפאת עמק השלום בעיר, והשניים קיבלו את החיסון לנגיף הקורונה.

אלפסי: אני קורא לכולם לבוא ולהתחסן. רק ככה נחזור לשגרה וננצח את הקורונה

תודות לשיתוף פעולה מתמשך של העירייה עם שירותי בריאות כללית הוחלט על הפעלת מוקד חיסונים אזורי למבוטחי כללית ביקנעם. ביום הפתיחה הגיע ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי יחד עם סגנו אורי שמואל להתחסן כנגד נגיף הקורונה למוקד במרפאת עמק השלום של כללית בה הם מבוטחים. השניים התחסנו מיד עם פתיחת מרכז חיסונים של כללית ביקנעם.

טרם החיסון וכשהוא נרגש הודה ראש העיר, סימון אלפסי למנהל המחוז, ולכל הצוותים על שנענו לבקשתו ופתחו נקודת חיסון אזורית ביקנעם, והוסיף שהוא מאוד מעריך את המאמצים שעשו ומוקיר על כך. רה"ע אמר שיש חשיבות רבה לבדיקות, והוסיף שעתה שיש חיסון חשוב ביותר להתחסן. רה"ע אמר שהוא מאמין שבמידה וכולם יתחסנו נוכל לסיים עם הקורונה, וקרא לכולם להתחסן לטובתנו ולטובת משפחתנו, והדגיש שכך נוכל להיפגש עם הילדים והנכדים, ומעל הכל  לשמור על בריאותנו. לנוכח הרבים שחיכו ומחכים להתחסן אמר רה"ע שהוא מאוד שמח לראות את ההיענות הרבה של התושבים להגיע ולהתחסן. לאחר החיסון אמר רה"ע שהוא שמח להתחסן, והוסיף שזו הדרך לחזור לשגרה ולחיים נורמאליים בהם נוכל לחבק בלא חשש את הילדים והנכדים, לצאת לאירועים ולהיפגש. אלפסי סיפר בגילוי לב שהמפגשים עם התושבים חסרים לו, והדגיש שביחד ננצח את הקורונה. בסיום דבריו הודה רה"ע לשירותי בריאות כללית, למנהל המחוז, ולמנהלת הסניף ביקנעם, חן פרקש קמה על שפתחו בעיר מרכז חיסונים אזורי. מנהל המחוז, רונן נודלמן אמר שזהו יום חג וסופסוף זכינו להביא את החיסון. "בסה"כ התחלנו במחוז את החיסונים לפני יומיים", סיפר נודלמן ו"כבר הגענו ליקנעם כדי לתת לתושבים את האפשרות להתחסן ליד הבית". נודלמן שיבח את רה"ע ואמר ש"הוא נמצא פה ומשמש דוגמא, ואני מבקש מכל התושבים להגיע ולהתחסן וסופסוף יהיה לנו סוף למגפה הזאת,  ונוכל לחבק את סבא וסבתא ולצאת החוצה ולעשות חיים כמו שכולנו רגילים".  הוא סיפר כי כללית נערכה להפעלת 70 מוקדים ברחבי מחוז חיפה והגליל המערבי שעתידים לבצע בהם חיסונים ללמעלה מחצי מיליון מטופלי כללית. המוקדים יפתחו בהדרגה בהתאם לקצב הגעת החיסונים אך כבר עתה יש לכללית מוקדים פזורים באזורים השונים, כדי להנגיש את החיסון, כמו במוקד החדש שנפתח ביקנעם.

בתום הדברים קיבל רה"ע את החיסון כאמור ומיד לאחריו קיבל אותו סגנו, אורי שמואל, והשניים שהרגישו מצוין נשארו כמו כל המתחסנים בקופה לעוד מספר דקות כדי לוודא שהכל תקין.