ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מבצע נוסף של עיקור וסירוס חתולי רחוב

/DocLib1/עיקור וסירוס חתולים.jpeg
תאריך: 09/12/2020

עיריית יקנעם יצאה למבצע נוסף של עיקור וסירוס חתולי רחוב בעלות של כ- 60 אלף ₪

במטרה לווסת את הריבוי הטבעי של חתולי הרחוב על מנת לדאוג לבריאותם של החתולים, ולמנוע את המטרדים הרבים הקשורים בהתרבותם, יצאה עיריית יקנעם באמצעות הווטרינר העירוני, ד"ר אריה סאבו למבצע נוסף של עיקור וסירוס חתולי רחוב ברחבי העיר.

במסגרת המבצע שהחל לפני מספר שבועות מבוצעים עיקורים וסירוסים בכ- 210 חתולי רחוב בסך הכל. כ- 170 מהעיקורים והסירוסים כבר בוצעו. במסגרת ההליך, החתולים נלכדים, מנותחים ומחוסנים כנגד כלבת ומוחזרים למקום לכידתם. במקרה הצורך  הם מקבלים עזרה ראשונה. החתולים שעוקרו וסורסו מסומנים על ידי קטימת האוזן.

פרויקט עיקור וסירוס חתולי הרחוב מובל על ידי עיריית יקנעם ובמימונה המלא. המבצע הנוכחי הוא המבצע הרביעי לעיקור וסירוס חתולי רחוב שמובילה הרשות בשנים האחרונות. עלות המבצע הנוכחי נאמדת בכ - 60 אלף₪.  בעירייה מקווים שיוכלו להשיג בהמשך מימון, ובכך לצאת למבצע נוסף. עלות עיקור/סירוס של כל חתול נאמדת בכ- 250 ₪.

פרויקט עיקור/סירוס חתולי רחוב מובל מתוך דאגה לחתולים. העיקורים והסירוסים באים למזער את סבלם של החתולים הכרוך בחיים ברחוב, והקטנת מספרם במקומות בהם הם יכולים להוות מפגע. מבדיקת העירייה עולה שעיקור וסירוס חתולים היא דרך מקובלת, מומלצת ומבורכת, ע"י משרד החקלאות, וע"י מרבית הווטרינרים. העיקור והסירוס אינם גורמים סבל לחתולים, והם תורמים לאיכות חייהם. עיקור חתולים מונע גם בעיות רפואיות אחרות, וחשיבותו רבה גם מבחינת רווחתם של כלל החתולים מאחר ורבים מהם חסרי בתים ועקב כך הם גוועים ברעב, או נפגעים בתאונות דרכים, ועוד. כאן המקום לציין שההליך הכירורגי לחתולים נעשה בהרדמה מלאה ללא גרימת סבל לחתול.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחים להוביל מבצע עיקור וסירוס נוסף עבור חתולי הרחוב המשוטטים. כל פרויקט כזה דורש משאבים רבים וגיוס כספים למימונו. בשל חשיבות הנושא לקחה העירייה על עצמה לממן גם את המבצע הנוכחי במלואו. בריאותם של החתולים נשמרת לאורך התהליך כולו ובסיומו הם מוחזרים למקום ממנו נלקחו. בהובלת הפרויקט אנו דואגים גם לאיכות חייהם של החתולים וגם לשיפור איכות החיים של התושבים שעה שריבוי החתולי הרחוב מהווה מפגע עבורם".

הווטרינר העירוני, ד"ר אריה סאבו:

"במסגרת הדאגה לרווחת החתולים ברחבי יקנעם ובמימון מלא של העירייה, זהו מבצע מבורך נוסף לטובת החתולים והתושבים בעיר. במקביל, העירייה הגישה בקשה לסיוע במימון מבצע נוסף במסגרת קול קורא שפרסם משרד החקלאות בהיקף של 500 חתולים נוספים".