ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

גינת שקדיה

/DocLib1/גינת שקדיה.JPG
תאריך: 03/03/2021

עיר ירוקה

עיריית יקנעם ופיקוד העורף נטעו כ- 30 עצי שקדיה בגינה בשכונה הוותיקה

ביקנעם ממשיכים לחשוב טבע וירוק, ולאחר הקמת גן ההוקרה בט"ו בשבט בו נטעו עצים ארגוני הבריאות וההצלה שפועלים בעיר ואשר תורמים רבות למאבק בקורונה, הקימה העירייה בשיתוף עם פיקוד העורף גינת שקדיה בסמוך לסניף קופת חולים כללית בשכונה הוותיקה.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר שאנו שמחים להמשיך במסורת של שתילות ונטיעות, ולהקים גינת שקדיה, והפעם ביחד עם פיקוד העורף. רה"ע ציין שהקמת הגינה היא אות הערכה ואמירת תודה לפיקוד העורף על הגנתם על המדינה, ועבודתם המצוינת במאבק כנגד נגיף הקורונה. מפקד המחוז של פיקוד העורף, אל"מ אלעד אדרי אמר שמאוד נעים לו להיות כאן. אדרי ציין שהרשויות והתושבים הם זכות הקיום של פיקוד העורף, ואמר שהוא מברך על הקמת הגינה. מפקד הנפה, אל"מ ניסים תורג'מן אמר שעליהם חל הציווי לשמור על הקיים ועל הטבע ולעשות רק טוב. תורג'מן הדגיש שהחיבור בין פיקוד העורף ליקנעם הוא חזק ואמיתי ורק מתעצם. עוד אמר מפקד הנפה שהבחירה בעצי שקד היא כסמל לחריצות ומהירות, והוסיף שהוא מייחל שהם יהיו חרוצים ומועילים.

בתום הדברים והברכות התכבדו ראש העיר, מפקד המחוז ומפקד הנפה בנטיעת עץ השקדייה הראשון, ולאחריהם נטעו שאר המשתתפים: מפקדי יקל"ר ומפקדי מכלולים מהאזור כולו  עוד כ- 30 עצי שקדייה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחים לנטוע עוד ועוד עצים. נטענו כאן גם את השורשים החזקים של הקשר המצוין ושיתופי הפעולה הנהדרים בין עיריית יקנעם לפיקוד העורף. לפיקוד העורף יש חלק בכך שיקנעם היא עיר חיסון מצטיינת כאשר כ- 80% מעל גיל 45  מתושבי העיר כבר התחסנו. תושבי יקנעם וכל עם ישראל צריכים להודות לפיקוד העורף על פעילותם המגוונת בקורונה ובכלל. אנו כבר קרוב לשנה במאבק בקורונה, והם מסייעים לנו רבות, וגם בשגרה הם איתנו, ואך טבעי השבר שנקים גינת שקדיה בעיר לכבודם. אנו מצדיעים להם".