ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

פרס למצוינות 2020

/DocLib1/פרס הרשות.jpg
תאריך: 09/03/2021

עירייה מצטיינת

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים  העניק לראש עיריית יקנעם ולמנהלת אגף הרווחה את

הפרס למצוינות 2020

עיריית יקנעם ממשיכה להצטיין, להוביל מיזמים ולקבל פרסים ארציים, ובטקס מרשים שנערך  עם החזרה לשגרה ותחת מגבלות התו הירוק בלטרון במעמד שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, איציק שמולי, מנכ"ל המשרד ד"ר אביגדור קפלן, המשנה למנכ"ל המשרד, אבי מוטולה, מנהלי מחוזות, נפות ומפקחים ומנהלי אגפי רווחה, הוענק לראש העיר, סימון אלפסי ולמנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה, תמי ראש פרס השר שניתן השנה על מיזמים מצטיינים בתקופת הקורונה לרשויות שאימצו תהליכי עבודה חדשים וגילו יוזמות ויצירתיות על מנת לאפשר מענה מיטבי לאוכלוסיות השונות במאבק כנגד נגיף הקורונה.

הפרס היוקרתי ניתן לעיריית יקנעם על הובלת התכנית 'מים חיים'  שהינה תכנית לשמירה על בודדים ועריריים. התכנית באה לתת מענה למקרים מזעזעים שנחשפנו עליהם ברמה הארצית ובה עריריים ובודדים נפטרו בביתם מבלי שמישהו יידע זאת ימים רבים, ומבלי שניתן היה אולי לסייע להם. בבסיס התכנית עוקב תאגיד המים 'מעיינות העמקים' על בסיס יומי אחר צריכת המים של בודדים ועריריים בעלי פוטנציאל לסיכון, ובמידת הצורך מעביר את הממצאים לאגף לשירותים חברתיים שבעירייה, למדור לאזרח הוותיק, ושם בודקים את מצבו של הדייר. ביקנעם אותרו כ- 120 תושבים שענו להגדרה של עריריים (מבוגרים ללא משפחה) או בודדים (מבוגרים עם ילדים שגרים מחוץ ליקנעם), ואלו מופו כקפסולה.

קידום התכנית שהחלה כפיילוט של זק"א היא פועל יוצא של הנחייתו של רה"ע, סימון אלפסי  את אגף הרווחה ליצור קשר באופן תדיר בתקופת הקורונה עם העריריים והבודדים שבעיר,  לדרוש בשלומם, ולסייע להם במה שצריך.

פרויקט "מים חיים" הובל ביקנעם בשיתוף העירייה, אגף הרווחה ברשות, תאגיד המים מעיינות העמקים וזק"א.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי:

"שמחים לחזור לשגרה עם קבלת פרס למצוינות מטעם משרד הרווחה. הקורונה הציבה ומציבה אותנו במצבים מורכבים, ואני שמח שאנו כרשות יכולים להם, וידענו להוביל יוזמות ותכניות לרווחת התושבים בדגש על אוכלוסיות חלשות. פרויקט "מים חיים" הינו פרויקט מצוין שדרכו נתנו פתרון למצוקה של בודדים ועריריים. הפרויקט הפך להצלחה רבה ושמחנו  להיות החלוצים בהובלתו, ולייעץ לרשויות רבות בהטמעתו אצלן. אני מברך את מנהלת אגף הרווחה, תמי ראש שניהלה את הפרויקט עם צוותה ומודה לשותפינו זק"א, אגף הרווחה ותאגיד המים שיחד עמלו למען תושבי העיר".

מנהלת מחלקת הרווחה בעיריית יקנעם, תמי ראש:

"אנו נרגשים וגאים לקבל את פרס השר על מצוינות במיזמים בזמן הקורונה. הפרויקט משקף את אמונתנו בשמירת ערך חיי אדם ובאמונה כי לכל בעיה גדולה פתרון קטן. אנו גאים על שיתופי הפעולה ביקנעם בין ראש העיר שמוביל אותנו ליצירה ושותפות. מודים למעיינות העמקים וזק"א שנתנו לנו את הזכות להיות חלק מיצירת הפרויקט המיוחד הזה של "מים חיים". זו ההזדמנות להודות ולהוקיר את צוות המדור לזקן בראשותה של עו"ס ליאת עמיר, ואת כלל עובדי ועובדות האגף לשירותים חברתיים ביקנעם על תרומתם האדירה לשירות איכותי מקצועי ויצירתי גם בימים המורכבים של הקורונה".

מנהלת מחוז חיפה והצפון משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, עו"ס אתי קיסוס:

"משבר הקורונה הציב את המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות בחזית העשייה וחייב גיבוש פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים. הערכתי הרבה למאות היוזמות שהובילו מחלקות לשירותים חברתיים ברחבי המחוז. אני גאה במיוחד במיזמים הייחודים של הרשויות הזוכות אשר להם השפעה רחבה על אוכלוסיות מגוונת ובזכותם, שופרה איכות חייהם של אלפי אנשים בתקופת הקורונה. יישר כוח לרשויות הזוכות על מעורבותם ועזרתם ולצוותי העובדים בכל אחד מהמיזמים, אשר תרמו להצלחת המיזם. שירותי הרווחה בכלל הרשויות במחוז ימשיכו ליזום, לפתח ולהעניק שירות איכותי לכל אדם".