ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ראש עיריית יקנעם לראש המועצה האזורית מגידו

תאריך: 15/03/2021

המבוגר האחראי

ראש עיריית יקנעם לראש המועצה האזורית מגידו:

"אם תסכים לחלופה הראשונה להרחבת יקנעם בשטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים, במקום לחלופה השנייה שהמלצת עליה והיית שותף לה ואשר כוללת צמודי דופן בשכונת הגגות הירוקים, תמצא שותף לדרך.

זה הדבר הנכון ביותר עבור כולם"

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ממשיך להוכיח מנהיגות, ובשבוע שעבר שלח מכתב לראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי בו הוא קורא לו לתת את הסכמתו להרחבת העיר יקנעם בשטח שבין פארק  התעשייה "מבוא כרמל" למושב אליקים כפי שאישר קבינט הדיור הלאומי.

לעיר יקנעם נגמרו עתודות הקרקע לבנייה, ובקרוב לעיר כבר לא יהיו לאן להתפתח, וראש העיר, סימון אלפסי כמי שרואה עצמו מחויב לדורות העתיד של העיר פועל להרחבת שטח העיר ולהבטחת עתידה בשנים 2025-2045.

עיריית יקנעם ואלפסי רצו מלכתחילה את השטח שבין פארק  התעשייה "מבוא כרמל" לאליקים ואלפסי התחייב בכל תכנית הרחבה במקום לא לפגוע בהרחבות המתוכננות של אליקים. העברת השטח ליקנעם אושרה על ידי קבינט הדיור, אלא שמגידו התנגדה לכך והציעה במקום חלופה 2 שכוללת שטח בדרום מזרח העיר שמרוחק כ- 500 מטרים מעמק השלום. יקנעם הסכימה כפשרה ויחסי שכנות טובים לקבל את השטח הזה, והתכנית אף אושרה פעמיים עלי ידי הוועדה הגאוגרפית, ועתה מחכים לחתימת שר הפנים בעניין.

"חשבתי רבות על הדרך הארוכה שעשינו כאן, ועל המחלוקת שנוצרה בתקופה האחרונה. "אני מאמין שהדרך הנכונה היא להגיע להסכמות וליישב דברים בהבנה ככל שניתן", פתח אלפסי את מכתבו לחולבסקי, והוסיף, עתודות הבנייה של יקנעם עומדות בפני סיום ומחובתי לדאוג לדורות הבאים, ולהכין את הבסיס להתפתחותה של יקנעם. עוד ציין אלפסי במכתבו שלאורך כל השנים הרחבת הגבולות של יקנעם נעשתה בשיתוף פעולה ובהסכמה על ראשי הרשויות של המועצה האזורית מגידו כאשר הרווח הסופי הוא של כלל תושבי האזור. אלפסי מבקש מחולבסקי לשקול ולחזור לחלופה מספר 1 שהייתה מקובלת על שניהם, ומבטיח במצב כזה לקבל את הצעתו ולפעול ליישומה ברוח טובה. אלפסי מסיים את מכתבו בקריאה לחולבסקי: "בוא נעשה זאת יחדיו למען הדורות הבאים ורק בשבילם".

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

"ליקנעם נגמרו כמעט לגמרי עתודות הקרקע לבנייה, ומחובתי לדאוג לדורות העתיד של העיר. לאורך כל הדרך תמכתי בחלופה הראשונה שאישר קבינט הדיור להרחבת העיר בשטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים, אולם מגידו סירבה לכך. אני קורא לחולבסקי לחזור לחלופה הזאת, ואנו נוותר על החלופה שאישרה הוועדה הגאוגרפית להרחבת העיר בדרום מזרח. אם חולבסקי כנה ולא רוצה בנייה בחלופה 2  כי מדובר בשטחי טבע נדירים, שיבוא ונחזור לחלופה 1, שם אין טבע, אלא רק טרשים, וחלק מהשטח ממילא מיועד להרחבת פארק מבוא כרמל. השטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים הוא המקום הנכון ביותר עבור כולם להרחבתה של העיר יקנעם".

מכתב לחולבסקי.jpg