ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ביקור מפקד פיקוד העורף מחוז חיפה

/DocLib1/סימון ומפקד פיקוד העורף מחוז חיפה.jpg
תאריך: 06/04/2021

מפקד פיקוד העורף מחוז חיפה, אל"מ אלעד אדרי:

רואים את ההתייחסות הרצינית כאן. כייף להיות פה

מפקד פיקוד העורף הנכנס במחוז חיפה, אל"מ אלעד אדרי הגיע לביקור ביקנעם, וקיים פגישת עבודה עם ראש העיר, סימון אלפסי ועם קב"ט העיר, חיים ביטון.

ראש העיר פתח את הפגישה ואמר ששיתוף הפעולה לאורך השנים עם פיקוד העורף הוא מצוין, והוסיף שיחד עברנו אירועים ביטחוניים משמעותיים, ויחד אנו מתכוננים כל הזמן לחירום. אלפסי סיפר שהרשות משקיעה במוכנות לחירום לאורך כל השנה, ויקנעם מוכנה לחירום. רה"ע נתן סקירה קצרה על העיר ואמר בין היתר שבעיר אוכלוסייה מגוונת ואיכותית, מערכת חינוך מצוינת, שהעיר התברכה בנוער מצוין שמתגייס לצה"ל ולשירות משמעותי, ושבעירייה שמים דגש על הענקת איכות חיים גבוהה לתושבים.

קב"ט היישוב, חיים ביטון נתן למשתתפים סקירה על פעילות ועדת מל"ח היישובית, פעילות מרכז ההפעלה, והסביר גם על השירותים החיוניים שהרשות מעניקה, ודיבר על מערכת הצופרים העירונית. בנוסף לכך דיבר הקב"ט גם על המענה שנותנת הרשות לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים, יכולת פינוי וקליטה, ויחידת השיטור העירוני.

מפקד מחוז חיפה הנכנס בפיקוד העורף, אל"מ אלעד אדרי אמר שרואים את ההתייחסות הרצינית של הרשות, והוסיף שכייף להיות פה. אל"מ אדרי הדגיש בדבריו שאנו פה על מנת לעזור. אדרי סיפר שפיקוד העורף הקים מכללה להכשרת אזרחים, ואמר שהוא ידאג לסיור בעיר בשבועות הקרובים כדי לראות איך ניתן לסייע. מפקד הנפה אל"מ ניסים תורג'מן אמר שהחירום ביקנעם נמצא תמיד בעדיפות עליונה, והוסיף ששיתופי הפעולה עם הרשות הם מעולים. תורג'מן אמר שפיקודו עשה לא מעט תרגולים עם הרשות ביוזמתה, וחלקם כדוגמת הקמת אס"ל היו דוגמא ומופת, והוסיף שהרשות היא רשות מאוד מרשימה. מפקד היקל"ר, סא"ל דורון סלע שיבח את הרשות ואמר שבתרגילים רואים הלכה למעשה שלרשות יש את הכלים, ויש אנשים מקצועיים להתמודדויות עם תרחישי החירום השונים. מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, שמשמשת כראש מטה מלח אמרה שהרשות שמה דגש מרבי על מוכנות לחירום, והצוותים מתמקצעים כל הזמן. קנ"רית (קצינת נפה ורשות) היישוב, סרן עדן אלגזר שיבחה את פעילות הרשות למען מוכנותה לחירום.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מברך את אלעד לרגל כניסתו לתפקיד ומאחל לו הצלחה רבה. לעיריית יקנעם ולפיקוד העורף שיתופי פעולה רבים במטרה לשמור על מוכנות הרשות לחירום.  חשוב לנו בכל תקופה ובכל עת להיות מוכנים לחירום. אנו נמצאים באזור רגיש מאוד מבחינה צבאית. אנו מקפידים על תרגולות ועשייה לאורך כל השנה בתקווה שרק נמשיך להתכונן ולא נצטרך ליישם".