ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה

תאריך: 10/08/2015

מתחזקים:

רה"ע גייס ממשרד החינוך חצי מיליון ₪ למימון בדיקת וחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, גייס ממשרד החינוך חצי מיליון ₪ עבור מימון בדיקת הצורך בחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה בתיכון "אורט אלון" יקנעם.
ביצוע הבדיקות יתמקד בשני מבנים בבית הספר אשר נבנו לפני כניסת התקן החדש לחיזוק מבנים. שני הבניינים הללו עומדים גם כיום בתקנים הנדרשים ואין חשש לבעיה בהם, אולם העירייה מעוניינת  לבדוק את העניין לעומק כחלק מנקיטת מדיניות של משנה זהירות.
בשלב זה נמצא הפרויקט בשלב הבדיקות על מנת לדעת אם בכלל יש צורך בחיזוק, ואם כן, איזה חיזוק יש לבצע. בהתאם לתוצאות הבדיקות יגויס גם התקציב המלא לפרויקט. עלות מימון הפרויקט במקרה כזה יעמוד על כ- 4-3 מיליון ₪.
חיזוק מבנים במדינת ישראל נעשה בהתאם לתכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. חיזוק המבנים נעשה בהתאם לתכנית תמ"א 38. תמ"א 38 היא תכנית ארצית שמטרתה חיזוק בתים קיימים שנבנו לפני 1980 כנגד רעידות אדמה.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

"אני מברך על גיוס הכספים עבור הבדיקות הללו. למרות שמדובר במבנים שתקינים לחלוטין באופן מלא ואשר עומדים בתקנים הנדרשים, מדובר בכל זאת במבנים ישנים אשר מאכלסים תלמידים רבים, וחשוב לנו לנקוט במשנה זהירות בכלל, ובמבנים שמשמשים כמוסדות חינוך בפרט. במידה ויהיה צורך בחיזוק אפעל להשיג תקציבים נוספים לביצוע מלא של הפרויקט. אני מודה לאורנה יחזקאל על הובלת הנושא".