ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

שנה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

גינה לכלבים בגודל של כחצי דונם

תאריך: 07/09/2015
ביקנעם דואגים גם לכלבים ולחיות המחמד, ולאור העלייה הרבה בפופולאריות של חיות מחמד בכלל, ושל כלבים בפרט, השלימה העירייה לאחרונה הקמת פארק גינה לכלבים בגודל של כחצי דונם. הפארק החדש הוקם במתחם הטיילת החדשה כבר גודר, והמקום כולל כרגע שטח מגודר למשחק כלבים, ברזייה לכלבים, ברזייה לבעלי הכלבים, מתקן שקיות לאיסוף גללים, ושביל וספסלים לבעלי הכלבים. בעירייה כבר עובדים על התקנת שני מתקני משחק ייחודיים לכלבים במקום כשהמטרה היא כפולה: מחד, שלבעלי הכלבים יהיו מקום מסודר להיות עם הכלבים, ואלו יוכלו לשחק ברחבה מגודרת, ומאידך שתושבי העיר והצועדים במקום יוכלו לטייל  ולצעוד בהנאה ובבטחה וללא כל חשש.
לגינות כלבים יתרונות רבים. לגינה כזו יש השפעה חיובית על בריאותם של הכלבים מאחר והיא מאפשרת להם פעילות פיזית חופשית, וכן אינטראקציה עם כלבים אחרים. בכך גם נשמר ביטחונם של התושבים שמסתובבים במקום שעה שיש לבעלי הכלבים איפה לשחרר את הכלבים שלהם באופן מלא ללא חשש שמישהו יפגע. בעיריית יקנעם מקווים שדרך הקמת הפארק הם יוכלו גם להילחם בתופעה של גללי כלבים ברחובות מאחר ותושבים רבים בניגוד גמור לחוק לא מנקים אחרי חיית המחמד שלהם. בעירייה מצפים שבעליו של כלב שיעשה את צרכיו ינקה אחר הכלב שלו בכל מקום. בפארק בהקשר לכך הוצב מתקן לשקיות לאיסוף הגללים, והעירייה מצידה תמשיך לאכוף את הנושא בכל רחבי העיר.
ביקנעם יש כלבים רבים, ובמאגר של הווטרינר היישובי רשומים כאלף כלבים. המספר האמיתי הוא גדול הרבה יותר ככל הנראה מאחר ולא ניתן לעקוב אחר כל כלב חדש שמגיע או כל גור שנולד במידה ובעליו לא רשמו אותו.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"הקמת הגינה היא פועל נוסף של פעילותינו לאיכות חיים גבוהה לתושבים תוך דאגה גם לחיית המחמד שלהם. לגינות הכלבים יתרונות רבים והכלבים ביישוב יוכלו לשחק במקום מגודר וכך גם יישמר ביטחונם של התושבים, הצועדים והמטיילים במקום. העירייה הקימה את הגינה, אך אין הדבר משחרר את בעלי הכלבים מאחריות כלפי כלביהם בתוך המתחם, ומאיסוף הגללים בגינה עצמה כמו גם ברחובות היישוב".