דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
רישום לחינוך
גלריית תמונות
הרשמה לדיוור

מצוינות תורנית ואקדמית

תאריך: 15/01/2017

ועדת היגוי מורחבת לתכנית 'אקדמיה כיתה' התכנסה בבית החינוך "הדסים".

ועדת ההיגוי המורחבת לתכנית 'אקדמיה כיתה' שמובלת בבית החינוך "הדסים" בשיתוף משרד החינוך ומכללת 'שאנן' התכנסה לישיבה בהשתתפות ראש העיר, סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך ד"ר סימה ניסלבאום, נשיא מכללת 'שאנן', פרופ' יחיאל פריש, סגנית נשיא המכללה, טלי פריד, מפקח החינוך הממלכתי דתי של מחוז הצפון, חיים גבאי, מפקח החינוך של בית הספר, יעקב שבות ומנהלת החינוך היסודי בעירייה, איריס סלע.
מנהלת בית החינוך, עירית דובדבני הציגה נתונים מהפעילות הבית ספרית ואמרה שבבית החינוך פועלים רבות להעצים את האור והחיובי שבתלמידים. המנהלת ציינה שמטרות בית החינוך השנה הן להביא לשיפור בהישגי התלמידים בלימודים ובאקלים הבית ספרי, לגבש מודל להוראה וללמידה משמעותית בעבודה המשותפת, להביא לשיפור המנגנונים ולהתייעלות ארגונית, להקים מרכז מצוינות בית ספרי, ולהצמיח תדמית חדשה שתוביל את בית החינוך להיות מוביל ביישוב. המובילה האקדמית של ביה"ס, אפרת נל אמרה שבית החינוך נבדק על פי מודל SWOT הכולל חוזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים, והוסיפה שנבדק לעומק שבית החינוך עובר שיפור. סגנית נשיא מכללת 'שאנן', טלי פריד אמרה שלמכללה יש פעילות בבית החינוך בארבע כיתות משכבות ב-ה ובהן מקדמים את תחומי השפה, החשבון, למידת חקר, ואסטרטגיות למידה, והדגישה שמטרת העבודה היא שלתלמידים תהיה חשיבה ברמה גבוהה ויכולת התמודדות עם מצבים. ראש העיר, סימון אלפסי אמר שלבית החינוך יש שאיפות וחשוב להתמיד ולערב את ההורים בכל השינויים שחלים. ראש העיר אמר לאור התכנית שרואים שיש כאן רוח וחשיבה אחרת.
ועדת ההיגוי שהתכנסה לראשונה בבית החינוך היא ועדה מלווה שהחלה תהליך בבית הספר במטרה להפוך אותו למוביל ברמה התורנית והאקדמית.
במסגרת תכנית 'אקדמיה כיתה' שמופעלת בבית החינוך צורפו סטודנטיות ממכללת 'שאנן' לבית החינוך, והן מלמדות ביחד עם מחנכות הכיתה, כך שבארבע הכיתות בהן פועלת התכנית נהנים התלמידים ממורה ומסטודנטית גם יחד. בדרך זו מלמדות הסטודנטיות את צוות ביה"ס על החידושים באקדמיה, ואילו המחנכות מלמדות את הסטודנטיות מניסיונן על העבודה הלכה למעשה בשטח, כך ששני הצדדים תורמים ונתרמים. כך מקודמות בביה"ס מספר מטרות שהוצבו בו זמנית: למידה דיפרנציאלית, למידת חקר והוראה שיתופית. גם חדר המורים נהנה מהתכנית שעה שבביה"ס מופעלות שיטות הוראה חדשניות, כל המורות מתעדכנות בחידושים, צופות בשיעורים, עוברות השתלמויות, ועוד. כפועל יוצא מהתכנית השתנה השיח הבית ספרי, ועתה יש שיח המקדם מצוינות אקדמית. בנוסף לכך בבית הספר החלו להתקיים פעילויות להעשרה בשעות אחה"צ.
תכנית 'אקדמיה כיתה' פועלת בבית החינוך "הדסים" מראשית שנה"ל. התכנית בעלות של כ- 400 אש"ח ממומנת ע"י העירייה, משרד החינוך ומכללת 'שאנן'. ועדת ההיגוי המורחבת מתכנסת 4 פעמים בשנה, ובנוסף לכך מתכנס כל חודש פורום מקצועי מצומצם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"בית החינוך "הדסים" הוא בית חינוך מצוין ורב גוני, ואנו מייחסים חשיבות להובלתו ולהעצמת התלמידים. תכנית "אקדמיה – כיתה" היא תכנית חדשה של משרד החינוך שמוטמעת בבית החינוך, והיא מקדמת הוראה בצמד ע"י מחנכת הכיתה וסטודנטית. בדרך זו צוות ההוראה נהנה מחידושי האקדמיה, הסטודנטיות מקבלות ניסיון בשטח, והתלמידים נהנים מיותר תשומת לב ועוד פעילויות העשרה וחתירה למצוינות. נמשיך להשקיע בבית החינוך ולהוביל את תלמידיו".

מנהלת בית החינוך, הגב' עירית דובדבני

"השנה אנו מובילים שינוי בהדסים, אנו שואפים להגביר את הלמידה המשמעותית ע"י נתינת  מענה דיפרנציאלי לתלמידים, תוך העצמת חוזקותיהם. בעזרת התוכניות המלוות השונות שבבית החינוך: אקדמיה כיתה, מרכז המצוינות, תוכנית עתי"ד, רגעי קסם, המודל ההוליסטי, ובעזרת השותפים שלנו- העירייה, משרד החינוך ומכללת שאנן, כי בהדסים - מצמיחים עתיד מצוין!".
קישורים נוספים