ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

כיתת מחוננים

כיתת מחוננים בחתיבה בשער הגיא
תאריך: 22/11/2017

לראשונה ביקנעם:

משרד החינוך אישר שבחטיבת הביניים החדשה תיפתח כיתת מחוננים על אזורית בשנה"ל הבאה

ביקנעם

ממשיכים לקדם להוביל מערכת חינוך מצוינת ואיכותית, וכפועל יוצא מכך, ולאחר קידום תהליך ארוך בהובלת ראש העיר ואגף החינוך מול האגף למחוננים במשרד החינוך,  תיפתח בשנת הלימודים הבאה בחטיבה החדשה שבשער הגיא כיתת מחוננים אזורית בשכבת ז'. 

התכנית

  נבנתה בשיתוף מפקחת בית הספר, אגף החינוך ובית הספר והוגשה על ידי מנהלת החטיבה וצוותה, הרשימה את הוועדה, וזכתה להערכה רבה בשל היותה עשירה, מיוחדת ומגוונת, ובסופו של דבר נבחרה החטיבה הצעירה ביקנעם משלל בתי הספר שניגשו לוועדת השיפוט.

כיתת המחוננים 

תהווה חלק אינטגרלי משכבת כיתות ז' ותשלים את המארג העשיר והמגוון שקיים בבית הספר. הכיתה החדשה, אשר על פי מתווה משרד החינוך תחשב ככיתה אזורית,  תמשיך את לימודיה ותצמח ביחד עם שאר כיתות בית הספר עד לסיום הלימודים בתיכון.

במסגרת הלימודים בכיתה

יושם דגש על החלק האקדמי - פדגוגי, כמו גם על החלק הרגשי המאפיין את התלמידים המחוננים. תלמידי הכיתה יודרכו על ידי מורים ומנטורים מצוות בית הספר שכבר החלו בתהליך הכשרה מיוחד לקראת פתיחת הכיתה.

התהליך 

הלמידה של התלמידים בכיתה הייחודית יכלול בין היתר שיתופי פעולה עם האקדמיה, מכוני מחקר במגוון תחומים, ולמידה מבוססת חקר. בנוסף לשעות לימודיהם הייחודיות בכיתה זאת יוכלו תלמידי הכיתה לקחת חלק, ביחד עם חבריהם לשכבה, בתכניות ההעשרה המגוונות הקיימות בחטיבה החדשה לרבות: מדעי המוח, רובוטיקה, ליצנות רפואית, כלבנות, ספורט, דרמה, תיאטרון ועוד.

בהתאם לקביעת משרד החינוך

ילמדו בכיתת המחוננים אך ורק תלמידים שעברו את מבחן המיון. פרסום בדבר המבחנים ומועדם ניתן למצוא באתר לאגף מחוננים במשרד החינוך ובפרסומים מקומיים אשר יצאו בהמשך לידיעת הציבור.

 

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"אני מאוד גאה בקידום הפרויקט לפתיחת כיתת מחוננים בחטיבה החדשה. העובדה שנבחרנו מבין בתי ספר רבים מוכיחה שנבנתה כאן תכנית עשירה ואיכותית. ביקנעם שמים דגש על קידומם של התלמידים, ואנו דואגים לתת מענים רבים ומגוונים בהתאם לצרכים השונים של התלמידים. פתיחת כיתת המחוננים היא נדבך נוסף במערכת חינוך פורצת דרך שאנו מובילים בעיר. אני מברך את מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום, ואת מנהלת החטיבה, אביבה סבג, ומודה להן על קידום הפרויקט לטובת מערכת החינוך היישובית ולטובת תלמידינו".

מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום:

"יקנעם קיבלה את הזכות לפתוח כיתה זו בזכות הצעה  רצינית ומקורית כמענה להיבטים קוגניטיביים, רגשיים , חברתיים וערכיים. גורם מכריע נוסף הוא התחייבות העיר להשקעה נדרשת והובלה של אגף החינוך. הכיתה הינה מענה לאוכלוסייה ייחודית, תלמידים ותלמידות בעלי פוטנציאל גבוה. מחד, זהו מענה עבורם  ומאידך, המטרה להפוך אותם למקור יידע והפצתו בקרב כיתות נוספות. חיזוק של ערך הנתינה ותרומה חברתית. גאה במנהלת אביבה והיועצת שירי שהצליחו לגייס צוות מורים גדול שכבר משתלם לקראת השנה הבאה".