דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
רישום לחינוך
גלריית תמונות
הרשמה לדיוור

תיאטרון קהילתי חדש

תאריך: 07/02/2017
תיאטרון קהילתי חדש נולד ביקנעם – ואתם מוזמנים להצטרף
 
קבוצת תיאטרון קהילתי תיפתח בחודש הקרוב ביקנעם. מדובר ביוזמה קהילתית בניהול מתנ"ס יקנעם שתיתמך במקביל ע"י עיריית יקנעם ומשרד התרבות והספורט. את הפעילות ובימוי הלהקה עתיד להוביל הבמאי גיל זרביב, בוגר בית הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים שביים עד כה מעל ל-20 הצגות. בחודש הבא יערך אירוע חשיפה לפעילות התיאטרון הקהילתי יחד עם השחקן יעקב כהן.
לצורך הקמת התיאטרון הקהילתי, המתנ"ס מזמין את תושבי יקנעם בגילאי 25 ומעלה, שחיידק הבמה מקנן בהם, לבוא ולקחת חלק בהקמת קבוצת תיאטרון. הקבוצה תודרך ע"י במאי, תקיים סדנאות משחק מגוונות ואף תעלה מופעים והצגות לקהל הרחב. המטרה היא לבסס קבוצת תיאטרון פעילה שתורכב כאמור משחקנים מהעיר וסביבותיה, ותאפשר להם לבטא עולמם ע"י אמירה בימתית כשלניסיון החיים שלהם ישנה משמעות נוספת על במת התיאטרון.
הכוונה היא להעלות בשנה הראשונה הפקה חדשה תוך שאיפה שהחל מהשנה השלישית תועלנה שתי הפקות מדי שנה, כשכל הפקה נכתבת ומוצגת על פי אמירתם האישית והקבוצתית של השחקנים עבור הקהילה היקנעמית כולה. ההצגות ירוצו מספר פעמים באולם תיאטרון יקנעם ומחוץ לה.
גיל זרביב, במאי התיאטרון: " בניגוד לחוגי דרמה המצויים, התיאטרון הקהילתי שם דגש של שלושה מעגלים חברתיים: הפרט, הקבוצה והקהילה. כל מעגל פועל בזכות עצמו, אך משפיע על המעגלים האחרים ומושפע מהם: המשתתפים לומדים להכיר את יכולותיהם המשחקיות והאישיות, את יכולותיהם להשתלב בקבוצה ולפעול כקבוצה. במפגש הסופי בין הקבוצה לקהילה, עם העלאת ההצגה נוצר הרגע המכונן שמפגיש את הצופים עם עצמם כפי שהם משתקפים ומוצגים על הבמה, על ידי חבריהם, חברי התיאטרון הקהילתי".
לאה פדידה, המשנה לראש העיר יו"ר הנהלת המתנ"ס בירכה על הקמת התיאטרון הקהילתי המפותח ע"י מתנ"ס יקנעם וציינה כי "באמצעות יוזמה זו נוכל להעמיק את הרגשת שייכות וגאווה לעיר. בדיוק כמו שהיקנעמים גאים בקבוצות הספורט המקומיות כך שתושבי יקנעם יתגאו בתיאטרון המקומי שלנו ולא יחשבו שרק ב'תל אביב זה קורה'. זה הולך לקרות גם אצלנו ביקנעם ולהוות חלק בלתי נפרד מההווי הקהילתי של כולנו. אני מזמינה את תושבי העיר לקחת חלק בפעילות המתגבשת".
קישורים נוספים