ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ממורדוביה ליקנעם

ביקור משלחת ממורדוביה
תאריך: 01/01/2018

משלחת בכירים שכללה את סגני הנשיא, שרים, נשיא אוניברסיטה, ובכירי הכלכלה, הגיעה לביקור בעיר במטרה לקדם שיתופי פעולה

יקנעם ממשיכה להיות אטרקטיבית עבור משלחות בכירות מהעולם, ובשבוע האחרון ביקרה ביישוב ובפארק ההיי טק משלחת של בכירים מרפובליקת מורדוביה שברוסיה והתקבלה על ידי ראש העיר, סימון אלפסי וסגנו רומן פרס.

בראשית הפגישה

 נתן רה"ע לאורחים סקירה על העיר ועל התפתחותה, ודיבר על מערכת החינוך היישובית ועל כך שהרשות משקיעה כל שנה כ – 50% מתקציבה בחינוך. רה"ע סיפר על פארק ההייטק והחברות בו שמייצרות לשווקים רבים בעולם. רה"ע ציין שהרשות מייחסת חשיבות עצומה לפיתוח הפארק, ופועלת להביא לכאן יזמים וסטרטאפים, והוסיף שנעשית פעילות רבה לשיתופי פעולה בין החברות השונות לבין בתי הספר ביישוב. רה"ע אמר שפארק ביקנעם נחשב כיום לאחד הגדולים והחשובים בישראל.

בשם האורחים דיבר סגן הנשיא

 שאמר שהכלכלה במורדוביה מאוד מפותחת, וציין שהם שמים דגש על התעשיה ועל חקלאות. סגן הנשיא סיפר גם שיש אצלם מוסדות להשכלה גבוהה ופארק טכנולוגי, והוסיף שהם באו ללמוד מיקנעם. סגן הנשיא סיפר שבאזור שלהם מפעלים גדולים מאוד, והם מצטיינים בייצור גבינות, והדגיש שהם רוצים לייעל את התפוקה ובאו ללמוד כאן איך אפשר לעשות זאת טוב יותר. בהקשר ליהודים במורדובה ציין סגן הנשיא שהם אנשים אמידים בעלי דירוג סוציו אקונומי גבוה, וברשותם מפעלים וקרקעות.

בתום פגישת העבודה

ביקרה המשלחת בחברת 'מלאנוקס' ושמעה על פעילות החברה. למשלחת נאמר שככל שכמות המידע בעולם גדלה, ככה מלאנוקס גדלה. לאחר מכן ביקרה המשלחת בחברת 'קולור צ'יפ' וקיבלה סקירה על פעילות החברה. חברי המשלחת סיירו במעבדות הפיתוח  ובחדרי הייצור, וקיבלו הסברים על הפיתוחים השונים.

האורחים שהתרשמו מאוד מהביקור ביקנעם ובפארק היי טק אמרו שהם ישמחו מאוד לקדם שיתופי פעולה.

המשלחת ממורדוביה כללה

 בין היתר את שני סגניו הראשונים של הנשיא שאחד מהם גם משמש כשר החקלאות והמזון, וכן את שר הכלכלה והיזמות, סגן שר הכלכלה, חברי פרלמנט, נשיא לשכת התעשייה, נשיא האוניברסיטה הממלכתית, נשיא הבנק ממלכתי, מנכ"ל פארק טכנולוגי, מנכ"ל חווה חקלאית שמייצרת 20 אלף טון ירקות בשנה, ועוד. בנוסף לכך, למשלחת הצטרפו הקונסול הכללי של רוסיה בישראל, והנספח הכלכלי בשגרירות רוסיה בארץ.

  • רפובליקת מורדוביה היא רפובליקה בפדרציה הרוסית במרכז החלק האירופי של רוסיה. בירת הרפובליקה היא העיר סרנסק.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחנו לארח משלחת נוספת מהעולם, ולהראות לה את יקנעם ואת פיתוחי הטכנולוגיה שיוצאים מכאן לרחבי תבל. לא כל יום מגיעה ליקנעם משלחת כל כך בכירה. המשלחת ממורדוביה ביקשה להגיע ליקנעם וללמוד מאיתנו על פארק היי טק מתוך מטרה לקדם שיתופי פעולה. מורדוביה היא מעצמה במספר תחומים והעובדה שהם באים ללמוד מאיתנו מוכיחה פעם נוספת את היותנו מקור להשראה. אני מודה לסגני, רומן פרס על פעילותו הרבה לקידום שיתופי פעולה עם המשלחת".

סגן ראש עיריית יקנעם, מר רומן פרס:

"שגרירויות רבות פונות אלינו בבקשה לארח משלחות של בכירי מדינות שלהם ולהציג להם הישגיה והצלחותיה של יקנעם בתחומים רבים. הפעם ארחנו משלחת בכירה מאוד ממורדוביה שאגב, נערכת בימים האלה לאירוח של מונדיאל 2018. הכי מרגש היה כאשר בסיום הביקור ראשי המשלחת ציינו שמצטערים על הביקור הקצר כי יש להם הרבה מה ללמוד מיקנעם."