ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

שיח פתוח של הורים ומורים

שיח פתוח הורים ומורים באורנים
תאריך: 24/12/2017

בשבוע שעבר התקיים בבית הספר "אורנים" שיח פתוח של הורים ומורים,

בעקבות התהליך שבית הספר נכנס לתוכו, בברכת ראש העיר, להיות בית הספר הדמוקרטי של יקנעם.

למפגש הגיעו עשרות הורים של תלמידי בית הספר, חברי הנהגת ההורים, ועדת ההיגוי, מורים ושותפים נוספים.

 

בתחילת המפגש הסבירה יפה אוקנין, מנהלת ביה"ס

על עקרונות החינוך הדמוקרטי ועל הרעיונות ליישומם ושילובם בחיי ביה"ס. ניכר היה כי כולם מתרגשים מהחשיבה החינוכית והרצון לשבור את המסגרות ה"רגילות" על מנת לתת מענה חינוכי וחוויתי איכותי לילדים. למעשה, ביה"ס סיים עשר שנות ניסוי כבית חינוך הומניסטי, ועתה תפיסת החינוך הדמוקרטי עתידה לאפשר חידוד והעמקה של התהליכים החינוכיים המתרחשים בין כתליו.

הערב כולו התנהל באווירה של חדוות יצירה ועשייה חינוכית.

ההורים והמורים שיתפו אלו את אלו בחלומותיהם ובשאיפותיהם ליצירת מערכת חינוך מותאמת לעידן הנוכחי. בהתאם, התוצרים במפגש היו מרגשים ומעוררי השראה. נוכחנו לראות עד כמה בית הספר כבר עכשיו מעודד יזמות של תלמידים, נותן במה לביטוי עצמי כבר מגיל צעיר, בית הספר נחווה כמקום להתפתחות לילדים ולצוות החינוכי כאחד. מספר דוגמאות לרעיונות שעלו - הרצון לקדם מרחבי למידה פיזיים מגוונים שיתמכו בתפיסה החינוכית, העשרה של מקצועות חוויתיים ומגוונים, העשרה תרבותית ואינטלקטואלית, ומענה ייחודי לכל ילדה וילד. עלה עוד הצורך לבחון את האפשרות להמשכיות בית הספר עד י"ב.

חברי ועדת ההיגוי, בית חינוך "אורנים",

שמחים ומודים לראש העיר ואגף החינוך שמובילים את תהליך קביעת הייחודיות בכל בתי הספר בעיר, מעודדים חדשנות חינוכית, ומאפשרים לבית הספר להוביל מהלך זה. כמו כן ניתנת במה עירונית למהלך זה בערב שיתקיים ב 7.1, בשעה 19:30 בספרייה העירונית. בערב זה יתקיים שיח תושבים פתוח לכלל תושבי יקנעם בנושא החינוך הדמוקרטי. כולם מוזמנים לבוא לשמוע ולקחת חלק.