ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ראש העיר לחץ וההחלטה שונתה

תאריך: 08/01/2018

ההגבלות על איסור כניסת משאיות לחיפה שגרמו לעומסים ביקנעם הוסרו

הלחץ שהפעיל ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, נשא פרי, ועיריית חיפה הסירה את התמרורים האוסרים על כניסת משאיות לשטחה.

ראשיתו של הסיפור

עיריית חיפה הציבה תמרורים האוסרים על כניסת משאיות לשטח העיר בשעות עומסי תנועה בבוקר ואחה"צ והערב, והדבר גרם לכך שלנהגי משאיות שנסעו דרומה או צפונה, לא נותרה כל ברירה, והם נאלצו לעבור בנסיעתם דרך יקנעם וכביש 70, ובכך למעשה סתמו את הכביש, ויצרו פקקים גדולים, והכל בשל ההחלטה המאוד בעייתית הזאת, כשלכך  גם מתווספת העובדה שבאזור מתבצעות עבודות לבניית המשכו של כביש 6.

בקשה למשרד התחבורה

במכתבו למנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, קרן טרנר, עם העתק לשר, ח"כ ישראל כץ כתב ראש העיר שהמצב הנוכחי הקיים, הוא בלתי נסבל וסיוט אחד גדול מתמשך שמציב את תושבי יקנעם כבני ערובה של עיריית חיפה, ועקב ההחלטה השערורייתית אלפי נהגים תקועים בפקקים. לאחר שאיים ראש העיר, שבינתיים כינס את ועדת התמרור שאישרה הצבת תמרורים האוסרים על כניסת משאיות בבוקר ואחה"צ, מהשעה 06:30 בבוקר ועד 09:30, וכן בין השעות 16:00 ועד 19:00, שינו בעיריית חיפה את החלטתם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מברך שפנייתי למשרד התחבורה ולנתיבי ישראל נפלה על אוזניים קשובות ועיריית חיפה הסירה את האיסור למעבר משאיות בשעות הבוקר ואחה"צ בתחומה. אין שום היגיון שמשאיות שצריכות להגיע לצפונה, למרכזה או לדרומה של המדינה יעברו רק דרך יקנעם וייצרו עומסים כבדים ובלתי נסבלים. אני לא אתן שתושבי יקנעם והבאים לעבוד בפארקי ההיי טק יהיו בני ערובה להחלטות לא הגיוניות. אני מאוד שמח שאת התוצאות אנו כבר מרגישים בשטח שעה שהתנועה זורמת הרבה יותר. סיום סלילת קטע כביש 6 הצפוי עד אוקטובר הקרוב יקל משמעותית עוד על עומסי התנועה".