ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

נחנך מרכז טכנולוגי

תאריך: 06/02/2018

חינוך טכנולוגי לכולם

יקנעם: נחנך מרכז טכנולוגי ומעבדת חדשנות

המרכז הוקם ביוזמת: עיריית יקנעם ועמותת 'מחשבה טובה', ובתמיכתו הפרטית של גיל תומר, חברת צ'ק פוינט, טרה-לאב, וג'וינט ישראל - אשלים

בטקס מרגש ומיוחד נחנך ברחוב אורנים בעיר מרכז טכנולוגי ומעבדת חדשנות, ואלו יעמדו לרשותם של ילדי השכונה ותושביה.

טקס החנוכה

החל בקביעת מזוזה למקום אותה קבע ראש העיר, סימון אלפסי, ולאחר מכן התכבדו רה"ע, סגנו רומן פרס, יו"ר ומייסד עמותת 'מחשבה טובה' ד"ר אסטורה מודנה, גיל תומר שתרם משאבים להקמת המרכז ומנכ"לית העמותה, אורנית בן ישר בגזירת הסרט.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך

ואמר שהקמת המרכז הוא רעיון מבורך. רה"ע הדגיש שמדובר בפרויקט רב חשיבות שיתרום רבות לקהילה בעיר, והוסיף שהפרויקט המצוין הזה מצטרף לעוד שורה של פרויקטים שאנו מובילים ביישוב. יו"ר ומייסד עמותת 'מחשבה טובה', ד"ר אסטורה מודנה, אמר שיקנעם היא מעצמה טכנולוגית, והוסיף שהמרכז יהווה גשר לאותן אוכלוסיות מוחלשות ויהפוך את הבאים בשעריו לדור הבא של היזמים החדשים של ההיי טק הישראלי. גיל תומר, אמר שמטרת המרכז היא להביא לצמצום פערים בחברה, ולאפשר לאוכלוסיות שלא יכולות לגעת בטכנולוגיה לעשות זאת. בהקשר לכך ציין תומר שיקנעם היא הכי מתאימה לביצוע המשימות הללו מאחר והיא עשתה את ההתקדמות הטכנולוגית האדירה ביותר. תומר שיבח את רה"ע על שלדבריו הוא עושה דברים נפלאים בעיר. מנכ"לית עמותת 'מחשבה טובה', אורנית בן ישר, אמרה שהמטרה היא שהמרכז החדש יהיה בית, והוסיפה שלבית באים כל המשפחה- מהילדים ועד ההורים, הסבים והסבתות. המנכ"לית ציינה שהמרכז החדש הוא מרכז טכנולוגי קהילתי שנמצא במיקום מרכזי בשכונה, ולכך יש חשיבות עצומה, להבאת הטכנולוגיה ללב ליבה של השכונה והקהילה.

המרכז החדש הוקם

ברחוב אורנים מתוך מטרה להיות בית לתושבי השכונה בסמוך למקום מגוריהם, כך שלא יצטרכו להתאמץ להגיע אליו ויגיעו ואופן ההגעה לא יהווה חסם להשתתפותם בפעילות. במרכז כיתת מחשבים עם 15 מחשבים ואופציה להרחבה, מעבדת חדשנות הכוללת מדפסות תלת מימד, חדרי עבודה ופנאי. במרכז יתקיימו מגוון תכניות לילדים ונוער (תכנות ורובוטיקה, בניית אתרים, פיתוח אפליקציות ועוד), ואף תכניות לדורשי תעסוקה, אנשים עם מוגבלות ואזרחים ותיקים בתכנים של יישומי מחשב בסיסיים ומתקדמים לשילוב מיטבי בחברה, מיצוי זכויות ועוד.

עמותת "מחשבה טובה"

פועלת במטרה לחבר אנשים לאפשרויות הגלומות בעולם הטכנולוגי. העמותה פועלת לצמצם את הפער הדיגיטלי העצום אשר מעמיק את הפערים החברתיים ופוגע  בשוויון הזדמנויות בחברה.

טקס חנוכת המבנה התקיים

במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, סגנו רומן פרס, מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום, יו"ר ומייסד עמותת "מחשבה טובה", ד"ר אסטורה מודנה, מנכ"לית העמותה, אורנית בן ישר, גיל תומר ותורמים נוספים ושותפים מהעיר והסביבה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"מאושרים במיוחד לפתוח מרכז כל כך איכותי לרווחת ילדי השכונה והמבוגרים. חוסר שוויון דיגיטלי משפיע על שכבות אוכלוסייה רבות ומהווה ללא ספק חסם להשכלה ולהתקדמות תעסוקתית. הפערים הללו מתחילים כבר בגיל צעיר ואח"כ כבר לא ניתנים לגישור. העתיד היום טמון בטכנולוגיות וכעיר פורצת דרך חשוב לנו שכל הילדים והנוער פה יקבלו הזדמנות שווה. אני מודה לעמותת 'מחשבה טובה', לאגף החינוך בעירייה, לכל השותפים, ולכל מי שתרם להקמת המרכז החדש".

מנהלת הקמת הפרויקט מטעם מחשבה טובה,

 הגב' אופיר עלוה:

"מתרגשים להיכנס לעיריית יקנעם ולהקים את המרכז הטכנולוגי הקהילתי ומעבדת החדשנות, לחבר את האוכלוסייה בעיר לאפשרויות הגלומות בעולם הטכנולוגי. העמותה תעבוד בשותפות מלאה עם העירייה וכלל הארגונים הפועלים בה למען קידום האוכלוסייה וצמצום הפערים החברתיים בעיר בפרט ובחברה הישראלית בכלל. תודה גדולה לכלל השותפים בעירייה, ולכל מי שתרם להצלחת הקמת המרכז. עכשיו העבודה האמיתית מתחילה..."