ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

בעירייה עושים מאמצים לגייס גננות ומורות להפעלת התכנית

תאריך: 18/02/2018

עיריית יקנעם תשתתף בתכנית 'מסגרות חינוכיות בחופשות' של משרד החינוך, הן בגני הילדים והן בבתי החינוך היסודי

בעירייה עושים מאמצים לגייס גננות ומורות להפעלת התכנית כבר לקראת חופשת הפסח הקרובה

בהמשך להחלטת משרד החינוך בדבר הפעלת התכנית "מסגרות חינוכיות בחופשות", ועל אף הקושי הרב הכרוך בדבר ואשר גרם למרבית היישובים לוותר על השתתפותם בתכנית, החליט ראש העיר, סימון אלפסי יחד עם מנהלת אגף החינוך בעירייה, ד"ר סימה ניסלבאום לעשות מאמצים, ולפעול לקידום התכנית במלואה ביקנעם: הן בגני הילדים, והן בבתי הספר עד כיתה ג' (גילאי 3-9).

על פי התכנית, שצפויה במידה ויגויס כוח האדם, לפעול כבר בחופשת פסח הקרובה, ילמדו התלמידים וילדי הגנים חמישה ימים נוספים על חשבון החופשה בתחילת החופשה.

בימי הלימודים בתכנית יתקיימו פעילויות תרבות, למידה והעשרה, פעילויות חברתיות – ערכיות, וקריאה להנאה. והמשתתפים בה ייהנו מתכנים ערכיים, איכותיים ומבוקרים, ויתנסו בטיפוח כישרונות ויכולות בתחומי  העשרה. הפעילויות יתקיימו בימים ראשון עד חמישי.

תקצוב ומימון התכנית הוא בהתאם לאשכול הסוציו אקונומי שבו נמצא היישוב, ועלות להורים ביקנעם תעמוד על 20 ₪ ליום.

בעוד שבמשרד החינוך השאירו לרשויות את הבחירה באיזו קבוצת גיל ברצונן לקדם את התכנית, בגן הילדים או בבית הספר עד כיתה ג', החליט ראש העיר, סימון אלפסי לפעול לקידומה של התכנית בשתי קבוצות הגיל.

התכנית מיועדת לגילאי 3-9, לתלמידים הלומדים בגנים ובביה"ס היסודיים בכיתות א – ג בחינוך הרגיל, ובכיתות חינוך מיוחד בחינוך הרגיל.

במשרד החינוך מייחסים חשיבות רבה לתכנית  ורואים בה נדבך נוסף בפעילות המשרד לצמצום פערים, לטיפוח תרבות פנאי משמעותית, ולחיזוק מקומו של המוסד החינוכי כעוגן וקהילה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מברך על התכנית. אנו עושים מאמצים רבים על מנת שביקנעם נוכל לקדמה במלואה, ובכך להקל על הנטל שרובץ על ההורים בתקופת החופשות, הן מבחינה כלכלית, והן  בשל היותם של ההורים הורים עובדים. חשוב לי לקדם את התכנית בעיר לשתי קבוצות הגיל, בבית הספר עד כיתה ג' ובגני הילדים, העירייה כבר החלה בחיפוש אחר כח האדם הנחוץ להפעלת התכנית".

מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום:

"תכניות להארכת יום ופעילות בימי חופשה  מאד משמעותיות וחשובות להורים עובדים. אגף החינוך יעשה את כל המאמצים הנדרשים על מנת לגייס כוח אדם להפעיל את התכנית בימי קדם פסח. אני תקווה שגננות ומורות תגלנה רצון. בימים אלה כולנו מגוייסים למען המשימה ואנו נעמוד בקשר עם ההורים דרך הגננות והמנהלות. מחזיקה אצבעות".