דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
רישום לחינוך
גלריית תמונות
הרשמה לדיוור

מובילים את הצפון

תאריך: 03/04/2017

סימון אלפסי: יש לקדם תכניות לפיתוח הצפון, ולהשקיע במערכת החינוך

"לממשלת ישראל יש עודפים של 3-4 מיליארד ₪, ואותם יש להשקיע בצפון ובדרום", כך אמר ראש עיריית יקנעם בפאנל "ראשי ערים מובילים  שינוי" שנערך בוועידה לעסקים וצמיחה בצפון ביוזמת כלכליסט ופסגות בית השקעות.
ראש העיר אמר במהלך הפאנל בהקשר לרוחות הבחירות לכנסת שמנשבות לאחרונה, שאסור ללכת כעת לבחירות, והוסיף שאת הכסף שייחסך יש להשקיע בצפון ובדרום. רה"ע אמר שיש לשנות סדרי עדיפות, וכפועל יוצא מכך להשקיע את הכספים בחינוך ובתעשייה חכמה, ואת התעשייה הזאת ואת התיירות יש להפנות לצפון, בעוד שאת התעשייה המסורתית ניתן לייצר גם בת"א. בהקשר לקידום התעשייה ציין רה"ע שעל המדינה לחזור ל – 1992 ולסייע לחברות התעשייה במענקים של 38%-40%, מה שיעודד תעשייה להגיע לצפון. ראש העיר סיפר שבניגוד לאחרים הוא לא נלחם בבירוקרטיה, אלא מבין את סדר הזמנים הנדרש לאישור תכניות ומתחיל לפתח בהתאם למשך הזמן שלוקח להוביל את הפרויקט מבחינה בירוקרטית. רה"ע פרגן לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ ישראל כץ שנכח בקהל ואמר שיש ללמוד ממנו איך לקדם פרויקטים בסדר גודל ענק, ואיך להצליח למרות הבירוקרטיה.
פאנל "ראשי ערים מובילים שינוי" נערך בהשתתפות ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, ראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט, וראש עיריית בית שאן רפאל בן שטרית.
לאחר הפאנל עלה לבמה שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ ישראל כץ ואמר שברמת דוד יקום נמל תעופה משלים שייקרא "גליל", והוסיף שהם יעשו את המקסימום שהוא לא יזיק לאף אחד. השר ציין שנושא התחבורה הציבורית עובר מהפכה אדירה והוא מנוף אדיר. השר אמר שאם הוא מדמה את מדינת ישראל לגוף האדם, אזי אזור הגליל הוא הראש ולכאן יש להביא תעשייה מתוחכמת.
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש  אמר במהלך הכנס שעל תושבי היישובים לבחור ראש עיר פעיל שעובד בשבילם, ולא ראש עיר שפופוליזם מנחה אותו. ברוש ציין שחשוב לייצר מקומות עבודה נכונים לתקופה הזאת.
הוועידה לעסקים וצמיחה בצפון התקיימה בנצרת עילית, והשתתפו בה בין היתר שרים, ראשי ערים מהצפון, תעשיינים ובכירי המשק שמניעים את הצפון קדימה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

 "שמחתי להשתתף בוועידה ובין היתר להציג את המודל המוצלח של יקנעם כעיר הייטק מובילה ועיר שמתפתחת כל הזמן ומגיעה להישגים בכל תחום.  כיום יש בממשלה תכניות לפיתוח הצפון וחשוב מאוד ליישם אותן. העובדה שבכירי המשק מפרגנים ליקנעם ולנעשה כאן מעוררת גאווה".
קישורים נוספים