דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
רישום לחינוך
גלריית תמונות
הרשמה לדיוור

סדנא לגמילה מעישון

תאריך: 18/04/2017

יקנעם: במסגרת שנת הבריאות היישובית הובילה העירייה סדנא לגמילה מעישון

בעיריית יקנעם ממשיכים לקדם את תחום הבריאות ולשים עליו דגש מירבי, ובימים אלו הסתיימה סדנת גמילה מעישון ייחודית שנערכה במשך שלושה חודשים לעובדי העירייה בשיתוף עם מכבי שירותי בריאות ומרכז הצעירים ביישוב.
בסדנה השתתפו 15 עובדות ועובדים מעשנים ששמחו על ההזדמנות לנסות ולהפסיק לעשן, ועוד לעשות זאת במסגרת עם חבריהם הקרובים. הסדנה כללה עשרה מפגשים במהלכם למדו המשתתפים על שליטה עצמית, הסכנות בעישון, החשיבות באורח חיים בריא, ועוד, וכל אחד בחר בעצמו את דרך הגמילה, ועם או בלי כדורים. בנוסף לכך צוידו המשתתפים בטיפים כיצד להימנע בעתיד מהחזרה להרגל המסוכן והלא בריא של עישון. המשתתפים שהראו רצינות רבה העידו כי הסדנה עזרה להם מאוד, וסייעה להם להיגמל ולהפחית את כמות הסיגריות היומיומית שהם מעשנים.
ועדת ארגון מדגים לקידום הבריאות בקרב עובדי העירייה פועלת זו השנה השנייה וסדנת הגמילה בקרב עובדי העירייה נערכה ביוזמתה. הסדנא נתרמה על ידי מכבי שירותי בריאות והתקיימה בהנחייתה של חווה שיצמן.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שנת 2017 הוכרזה כשנת בריאות ואנו פועלים במכלול של תחומים על מנת ליצור עיר בריאה יותר, ולחנך לאורח חיים בריא יותר. עישון הוא אחד הרעות החולות ביותר והוא עלול לגרום לעשרות מחלות שניתן למנוע אותן. אנשים בריאים הם אנשים מאושרים יותר ואנו נמשיך להוביל סדנאות ותכניות לקידום הבריאות, ושרק נהיה בריאים".

מנהלת משאבי אנוש בעיריית יקנעם, הגב' לימור סלע:

"ביקנעם פועלת מזה השנה השלישית תכנית קידום בריאות של ג'וינט אשלים וכן העיר נכנסה לרשת ערים בריאות. בעקבות זאת, חשוב לנו לפעול לפי המשפט 'נאה דורש, נאה מקיים' ולהטמיע את עקרונות אורח החיים הבריא בקרב עובדי העירייה.  במהלך השנתיים האחרונות קיימנו הרצאות ופעילויות  מגוונות ברוח אורח החיים הבריא כגון: כיבוד בריא בישיבות,  הרצאות בנושאים שונים: חשיבה חיובית- חיים מתוך התלהבות: חשיבות פעילות גופנית: תפקידי אבות המזון  , סדנת הפסקת עישון הינה חלק מתוך העשייה ברוכה זו". 

מנהלת מכבי שירותי בריאות, הגב' טלי תל:

"מכבי שירותי בריאות נרתמה למשימה ושמחה לתרום סדנת גמילה מעישון בהנחיית חווה שיצמן שנהנתה משיתוף הפעולה עם ועדת ארגון מדגים ומכבי שירותי בריאות . טלי תל, מנהלת מרחב מכבי שירותי בריאות : "מזה שנתיים מכבי פועלת לשיתוף פעולה בנושא כה חשוב ושמחה על התגייסותו  של ראש העיר מר סימון אלפסי בעידוד העובדים. כמובן נשמח לעבודה משותפת גם בעתיד".
קישורים נוספים