ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

הארנונה הנמוכה ביותר למגורים.

תאריך: 11/03/2018

נתוני הלמ"ס קובעים: יקנעם היא אחת הערים עם הארנונה הנמוכה ביותר למגורים.

שירותי העירייה לכל בית אב נאמדים בכ- 13 אש"ח בשנה. פי 3.5 מתשלום הארנונה השנתי

מנתונים עדכניים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו בימים האחרונים, ואשר מתייחסים לשנת 2016 עולה שיקנעם היא אחת הערים עם הארנונה למגורים הנמוכה ביותר בארץ.

הנתונים שפורסמו על ידי הלשכה מחושבים לפי דירות בגודל של 100 מ"ר, ולפיהם ביקנעם התושבים משלמים ארנונה בסך 37 ₪ למ"ר כשהם 3700 ₪ בשנה, וכ- 617 ₪ תשלום אחת לחודשיים. כאן המקום לציין שתעריף הארנונה למגורים אותו מחייב משרד הפנים לגבות עומד על כ- 52 ₪ למ"ר לשנה, והעירייה שגובה פחות לקחה על עצמה לסבסד ולהשיג את ההפרש ממקורות אחרים.

גביית הארנונה הנמוכה אינה באה כלל על חשבון הענקת שירותים, והעירייה מעניקה שירותים לכל משפחה ביישוב בכ- 13 אלף ₪.

מנתוני הלמ"ס עולה שהערים בהן משלמים את הארנונה הגבוהה ביותר הן: ירושלים, רמת גן, חיפה, גבעתיים, בני ברק ופתח תקווה בהתאמה.

מחיר הארנונה הנמוך ביקנעם למגורים מתאפשר בזכות פארקי התעשייה שהעירייה בנתה בתחומה ואשר מכניסים לה ארנונה. כמו כן, אחוזי גביית הארנונה ביקנעם הם גבוהים מאוד, וכאשר כולם לוקחים חלק בנטל המחירים יורדים. בנוסף לכך, מצליח ראש העיר לגייס תקציבים ממשרדי הממשלה השונים, ואלו מופנים למימונם של הפרויקטים השונים שמובלים ומבוצעים ברחבי היישוב.

יצוין כי בשנים האחרונות העירייה בהמלצת ראש העיר לא מעלה את הארנונה פרט לעדכון של משרד הפנים עליו היא מחויבת על פי החוק.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"הנתונים שפורסמו מוכיחים שאנו ביקנעם דואגים לעשות ככל יכולתנו לגייס כספים ממקורות חוץ ולגבות ארנונה נמוכה מהתושבים. מוכח הלכה למעשה שהארנונה ביקנעם זולה משמעותית מערים אחרות. אנחנו נמשיך לשמור על כספי התושבים ונשתדל להקל ככל שניתן, וגם את מה שנגבה נדאג להשתמש נכון לרווחת היישוב ותושביו. אנחנו נמשיך לתת שירות מצוין להשקיע ככל שנידרש במערכת החינוך, להשקיע ברווחה, לסבסד ולהוביל פרויקטים, ונמשיך להעניק איכות חיים גבוהה לתושבים".