דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
רישום לחינוך
גלריית תמונות
הרשמה לדיוור

ראו ירוק: מאות משפחות השתתפו בצעדת יקנעם

תאריך: 18/04/2017

צעדת יקנעם

בצל החשש ממזג אוויר חורפי במיוחד על פי התחזיות, התקיימה בחול המועד פסח צעדת יקנעם ה- 25 ע"ש יאיר אלקנאתי בהשתתפות מאות רבות של משפחות, צועדות וצועדים, בני כל הגילאים שנהנו מקצת גשם, ובעיקר משני מסלולים מעגליים בטבע בשיא פריחתו, מדוכני יצירה, מתחם נוער, אטרקציות והפעלות רבות.
הפעילות הרבה החלה כבר בנקודת הזינוק בו נהנו המשתתפים ממתנפחים, תחנות הפעלה של קרוספיט שהיו גם בהמשך המסלולים, והופעות שונות על הבמה. בנקודת הפיצול התקיימו השנה לראשונה ריקודי עם עם המרקיד זאב ניסים. בנוסף לכך נערכו במקום פעילויות יצירה לילדים, ופעילויות זהירות בדרכים. ביער הקופים הקימו חניכות וחניכי שבט שחר של הצופים כמיטב המסורת מתחם עשיר בפעילויות לכל המשפחה. מתחם הנוער היה עשיר אף הוא, וכלל הופעות של להקות מקומיות ופעילויות לילדים ולבני נוער, וכן סדנת מתופפים, וסדנת עפיפונים.
בתום הצעדה התקיים המופע המרכזי על הבמה המרכזית והוא כלל הופעה של כוכב הנוער, דניאל מורשת שסיפר, שר ורקד עם מאות בני הנוער והילדים, וציין כמה הוא מתפעל מיופייה של יקנעם ומהנופים המדהימים כאן לדבריו. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את המשתתפים ואמר להם שיקנעם שמחה להמשיך במסורת הצעדה ולארח את עם ישראל ליום שכולו טבע, הנאה ומשפחתיות.
צעדת יקנעם סוחפת אחריה קבוצות רבות, והשנה השתתפה בה קבוצה  מרגשת במיוחד, קבוצת "צבר", לזכרה של צועדת הצעדה, חנה שביט ז"ל שנפטרה השנה, וכ- 70 מחבריה הגיעו מצוידים בחולצות וצעדו לזכרה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחנו לחגוג את חג הפסח בשורה של אירועים, בהם התארחו ביקנעם אלפים מתושבי העיר ומחוצה לה. מאות משפחות השתתפו בצעדת יקנעם על אף החשש ממזג האוויר הקיצוני שהיה צפוי, ומי שהגיע נהנה ממזג אוויר נהדר וממסלולים מלאי אטרקציות, והכי חשוב מטבע ירוק בשיא פריחתו. אני מודה לעובדי העירייה והמתנ"ס ולכל מי שתרם ועבד קשה על מנת שנוכל לקיים את הצעדה בהצלחה רבה".
קישורים נוספים