ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ביקור משלחת מהעיר ויל

תאריך: 19/03/2018

משלחת בכירים מהעיר ויל הגיעה ליקנעם לטקס גומלין במלאות 25 שנים לברית ערים תאומות

ראש עיריית ויל: "אנחנו יכולים בוודאות ללמוד מיקנעם. הלוואי ונצליח בויל כמו שיקנעם מצליחה"

משלחת בכירה מאוד מהעיר התאומה ויל שבגרמניה, בראשותו של ראש העיר, אורליך שטוקר, ממלא מקומו הראשון, ממלא מקומו השני, יו"ר חוג הידידות יקנעם – ויל ועוד, הגיעה לביקור גומלין ביקנעם לרגל 25 שנים לברית ערים תאומות, ובמטרה לפעול לחיזוקם עוד של הקשרים בין שתי הערים.

בטקס קבלת הפנים בירך ראש העיר, סימון אלפסי את המשלחת ואמר שהקשר עם ויל הוא דוגמא ומופת בכל מקום, והוסיף שמדובר בקשר חברי ומשפחות משתי הערים מתארחות אחת אצל השנייה. רה"ע נתן לאורחים סקירה על יקנעם, מערכת החינוך היישובית, פארקי היי טק, ועוד.

ראש העיר האורח, אורליך שטוקר פתח את דבריו בברכת 'בוקר טוב' בעברית, ואמר שהוא והמשלחת מאוד שמחים להגיע ליקנעם, והוסיף שמאוד התרשם ממה שראה כאן. שטוקר סיפר  שבמקצועו הוא מתכנן ערים מקצועי, והדגיש שהלוואי והוא יצליח בעירו לעשות את מה שנעשה ביקנעם. אורליך בירך את סימון על היותו לדבריו בעל אומץ, רצון ותעוזה, ואמר שויל יכולה בוודאות ללמוד מיקנעם. שטוקר הדגיש בדבריו שלעירו יש ברית ערים תאומות עם ארבע ערים, והברית עם יקנעם היא החזקה והאיתנה ביותר. רה"ע האורח אמר שחיזוקם של הקשרים בין שתי הערים חשוב לו, כי ברגע שמתחברים אפשר להשיג הרבה דברים טובים, והדגיש בפני מארחיו שנלך עם הפנים קדימה לחיבור בינינו וביניכם. בתום קבלת הפנים נערך למשלחת סיור בתל יקנעם, ובמהלכו הם שמעו מסימון אלפסי שהתל יהפוך למרכז ארכיאולוגי של האזור כולו. טקס קבלת הפנים התקיים במעמד רה"ע יקנעם, מ"מ אורי שמואל, הסגן רומן פרס, חבר מועצת העיר אריק וקנין, האחראיים על הקשרים מטעם יקנעם וויל, שלום קציר, וגרארד הרמן, משפחות מארחות ועוד.

ערב לפני סיום הביקור נערך הטקס הרשמי בו הצהירו הצדדים שימשיכו לפעול לחיזוק הקשרים בדגש על חילופי משלחות נוער, תרבות, ספורט, מוזיקה, וכן יפעלו לקידום שיתופי פעולה עם חברות ההי טק.

בטקס הופתעו האורחים לאחר שעיריית יקנעם דאגה להעניק לחברי המשלחת הגרמנית תעודת צליינות בחתימת שר התיירות, יריב לוין, וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

העיר ויל היא העיר הראשונה עימה חתמה יקנעם על הסכם ברית ערים תאומות. הקשר בין שתי הערים נמשך כארבעה עשורים. לפני כשנתיים צוינו 25 שנה לברית הערים בטקס בויל, ועתה הגיעה המשלחת לטקס הגומלין ביקנעם.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחנו לארח את המשלחת המכובדת מויל.  הקשר בין יקנעם לויל התחיל במשחק כדורגל, ואנו נמשיך לפתח אותו ולהוביל חילופי משלחות ונוער בתחומי הספורט, התרבות, מחול ומוזיקה, וכיוצ"ב. ליקנעם ולויל קשרים מצוינים שניתן להתגאות בהם. הקשרים הללו כל הזמן מתפתחים ומתחזקים. הקשר המצוין הוא גם פועל יוצא של חברויות אמיתיות. הקשר האישי בין שני הצדדים הוא הברית האמיתית. תושבי ויל הם שגרירים מצוינים של יקנעם ושל מדינת ישראל. אני מודה לשלום קציר ולג'רהרד הרמן על פעילותם האינטנסיבית ותרומתם הרבה להובלת הקשרים".

ראש עיריית ויל, מר אורליך שטוקר:

"אני מאוד מרוצה מהביקור ושבע רצון מהמפגשים עם האנשים בישראל וביקנעם. מערכת הידידות בין ויל ליקנעם מובלת כבר עשרות שנים, ואני מאחל שנמשיך עוד שנים רבות. התלהבתי מהתפתחותה של יקנעם. התפתחות כזאת קוראת רק שיש רצון אמיתי ואומץ להצליח, וסימון מצליח בגדול".​