ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מחלקת רישוי עסקים ביקנעם מהווה דוגמא ומופת

תאריך: 27/03/2018

מנהלת אגף רישוי עסקים במשרד הפנים:

"מחלקת רישוי עסקים ביקנעם מהווה דוגמא ומופת לרשויות בכל הארץ"

מנהלת האגף לרישוי עסקים במשרד הפנים, חוה מונדרוביץ' הגיעה לביקור במחלקת רישוי עסקים שבעירייה יקנעם ועמדה מקרוב על עבודת המחלקה.

בביקורה שמעה מונדרוביץ' ממנהל המחלקה, אייל בן צור, ומהרכזת רישוי עסקים, חווה יחזקאל, על פעילות המחלקה לאורך השנה כולה אשר כוללת בין היתר הענקת רישיונות עסק, הכנת תכנית עבודה מסודרת, ביקורות באופן תדיר, נקיטת צעדי אכיפה קפדניים, ועוד. בנוסף לאלו מהווה המחלקה כתובת לבעל העסק בכל נושא הגם שאינו קשור לתחום הרישוי. במסגרת ביקורה ביקרה מונדרוביץ' במפעל "ברא" לצמחי מרפא וב"פנינת יקנעם". מונדרוביץ' שמעה גם מהשותפים לתהליך הרישוי, רכז הרישוי במשטרת עפולה, ורמ"ד בטיחות אש בתחנת עפולה – יזרעאל על שיתוף פעולה פורה ומפרה, הסמכת פקחים ושוטרים מהשיטור העירוני לטובת רישוי עסקים שפעילותם הינה סביב השעון 24 שעות ביממה במשך כל השנה ויכולות אכיפה וביקורות בעסקים גם בשעות לא שיגרתיות כולל,איסור מכירת אלכוהול וטבק לקטינים מתחת לגיל 18,וכן אכיפה ברשתות המרכולים בנושא איסור מכירת אלכוהול החל משעב 23:00,והשוטרים והפקחים מהווים גורם הרתעה משמעותי וזה לכשעצמו מציינת הגברת חווה מונדרוביץ מהווה דוגמה ומופת לכלל הרשויות בארץ,ועוד נושאים נוספים רבים מאוד ויחודיים בתפיסת ההפעלה של מחלקת רישוי עסקים,שלא ניראים כלל ברשויות אחרות במדינה.

לאחר הביקור שיבחה מונדרוביץ' את פעילות המחלקה ואמרה שאייל וחווה עושים עבודה מקצועית ביותר ובכך "מקדמים את מצב העסקים בעירם כמה צעדים קדימה". מונדרוביץ' שיבחה את השניים על ש"שמים את העסק במרכז", ועל הזמינות והנכונות לסייע לכל בעל עסק בכל עת. מונדרוביץ' אמרה שהנתון ולפיו אחוז העסקים בעלי רישיונות עסק ביקנעם עומד על 89% והשאר בהליכי טיפול כאלו ואחרים, הוא נתון נפלא ומדהים שניתן לדבריה להגיע אליו "רק לאחר עבודה קשה ומאומצת", וזהו הישג חסר תקדים מאחר והממוצע הארצי עומד על 70% בלבד. מונדרוביץ' שיבחה גם על הנתון ולפיו ביקנעם רק 1.9% שזה שישה עסקים בלבד נדחו מקבלת רישיון ושננקטים כנגדם צעדים משפטיים, והוסיפה שאין נתונים בסדר גודל כזה במדינה כולה.

לאור הצטיינות המחלקה הוחלט לשלוח מנהלי מחלקות רישוי עסקים מרשויות אחרות ללמידה וחניכה בעיריית יקנעם.

לביקורה של מנהלת האגף קדם דו"ח סיכום פעילות של המחלקה לרישוי עסקים לשנת 2017 שהוגש למשרד הפנים מחוז צפון. מנהלת בכירה במינהל מחוז הצפון במשרד הפנים, ציפורה אלימלך שיבחה את הנעשה במחלקה וציינה לשבח את המענה הניתן לבעלי עסקים לצד ביקורת ואכיפה, והדגישה שאלו מעידים על רמת כשירות ומקצועיות גבוהים היוצרים תחושת מחויבות מצד מקבלי השירות ושמירה על בטיחות הציבור הרחב. אלימלך סיימה את מכתב הבעת ההערכה באומרה ש: "עיריית יקנעם מהווה מופת ודוגמא לכל רשויות הצפון, יישר כח".

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"עיריית יקנעם ממשיכה להצטיין בפעילותה ובשירותה, ואני שמח שאנחנו מהווים מודל לחיקוי והשראה, ומיישובים רבים באים ללמוד מאיתנו. אני מברך את אייל על ניהול המחלקה לרישוי עסקים, ואת חווה על העזרה הרבה. השניים מוכיחים שמקצועיות לצד שירות מצוין לתושב הם המפתח להצלחה".

מנהל מחלקת רישוי עסקים בעירייה, מר אייל בן צור:

"שמחנו לארח את מנהלת האגף לרישוי עסקים במשרד הפנים ולהראות לה מקרוב את עבודתנו המורכבת בעיר שבה עשרות חברות של חברות הייטק לצד מאות עסקים. כבוד גדול הוא לנו להיות דוגמא ומופת בנושא רישוי עסקים. אנו עובדים קשה ופועלים רבות למען בעלי העסקים ולמען התושבים. אנו מקיימים את מדיניות ראש העיר ולפיה בעל העסק הוא הלקוח שיש לתת לו את מלוא השירותים לצד אכיפה ובקרה. אני מודה מעומק הלב לרכזת לרישוי עסקים, חווה יחזקאל שהיא הציר המרכזי. עבודתה ראויה לכל הערכה בלעדיה לא ניתן היה להגיע להישגים הללו".