ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

שיפוץ מתנ"ס יפה נוף

תאריך: 07/05/2018

ראש העיר נפגש  עם נציג משפחת התורמים לקרן היסוד בעניין שיפוץ שלוחת המתנ"ס ברחוב יפה נוף שבשכונה הוותיקה.

  • עלות שיפוץ הבניין הכוללת: כ- 4.5 מיליון ₪.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי פועל לשיפוץ ושדרוג שלוחת המתנ"ס שברחוב יפה נוף שבשכונה הוותיקה, והשבוע הוא נפגש במקום עם דוד ברגיאנסקי משוויץ שמשפחתו אמורה לממן חלק מעלות הפרויקט דרך קרן פילנטרופית משפחתית.

עלות שיפוץ הבניין הכוללת נאמדת בכחמישה מיליון ₪.

קרן היסוד תממן 3 מיליון ₪  וחלק מהסכום הזה יגיע ממשפחת ברגיאנסקי. שאר הסכום, כ- 1.5 מיליון ₪ ימומן על ידי העירייה.

ראש העיר נתן למשתתפים סקירה על יקנעם,  העליות השונות, והצלחת קליטות העלייה מאתיופיה וממדינות חבר העמים לשעבר. רה"ע סיפר שהוא אישית דאג בשנות ה- 90 שעולים חדשים יגיעו ליקנעם, וכך הגיעה ליישוב אוכלוסיית הקהילה האתיופית, והגיעו עולים מרוסיה, ותוך 5 שנים הוכפלה אוכלוסיית היישוב. רה"ע סיפר שבזכות התכניות שהובילה העירייה, ובזכות פרויקטים חינוכיים כמו של 'פותחים עתיד' שולבו העולים באוכלוסייה, ולכל ילד ביישוב ללא יוצא מן הכלל ניתנה מסגרת חינוכית מסודרת. ראש העיר אמר לברגיאנסקי ששיפוץ ושדרוג שלוחת המתנ"ס הינו פרויקט חשוב ביותר מאחר וחשוב ביותר שיהיה מרכז תרבות וספורט פעיל ודומיננטי בשכונות הוותיקות. רה"ע ציין שבאזור יש משפחות מוחלשות, וילדי המקום ובני הנוער ייהנו כאן מחוגים והוסיף שלמקום אחר, מרוחק יותר, הם לא ילכו. מנכ"לית 'פותחים עתיד'  רותי שיינפלד אמרה שתכנית 'פותחים עתיד' התפתחה לאורך השנים, וכיום היא תכנית הדגל בישראל לעבודה עם ילדים ומשפחות ומטרתה היא להעצים את את היכולות של אותם מוטיבים. שיינפלד סיפרה שהם פיתחו את מודל הנאמן ושכללו אותו כשהרעיון הוא עבודה לטווח הארוך (3 שנים) עם הילד ועם משפחתו. שיינפלד סיפרה שהם מאתרים את המקומות בהם הילד והמשפחה צריכים עזרה ואז בונים תכנית עבודה אישית לכל ילד. מנהל  התכנית ביקנעם, יניב תורג'מן אמר שיקנעם היא עיר שמדברת חינוך. יועצת מאחד מבתי החינוך בעיר סיפרה על הובלת התכנית אצלם בבית הספר וציינה שהם נותנים עזרה ל-32 תלמידים, ושיש דיאלוג מיטיבי בין כולם. לאחר מכן סיפרה אמא מהיישוב שילדיה השתתפו בתכנית שמדובר בתכנית מעצימה, מדהימה וחשובה למשפחה ולילד, והוסיפה שכתוצאה מהתכנית הילד שלה נמצא כיום במקום אחר לגמריי. בוגרת שגם השתתפה בתכנית והיום לומדת בתיכון אמרה שהתכנית מאוד עזרה לה בחיים ועזרה לה להתמודד עם קשיים. מיכל שילוח מקרן היסוד שיבחה את פעילות התכנית ואת העשייה ביקנעם תוך שיתופי פעולה ומעורבות של העירייה בתחום החינוך, הן הפורמאלי והן הבלתי פורמאלי. בתום הדברים נערך סיור במבנה כולו.

  • שלוחת המתנ"ס בשכונה הוותיקה משמשת לשימושים רבים. השלוחה כוללת את המבנה, מגרש ספורט ואולם ספורט. דרך השיפוץ והשדרוג ניתן יהיה להרחיב את היצע החוגים ולהגדיל את מספר המשתמשים. שלוחת המתנ"ס משרתת את תושבי השכונה הוותיקה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"חשוב לנו מאוד לשפץ ולשדרג את שלוחת המתנ"ס בשכונה הוותיקה ולהרחיבה לעוד פעילויות ולעוד משתתפים בני כל הגילאים. יקנעם היא עיר צעירה ומשפחות צעירות רבות מגיעות לעיר ואנו נפעל להמשיך ולתת את הטוב ביותר בכל שכונה. לשיפוץ השלוחה חשיבות עצומה גם מאחר ויש משפחות עולים מוחלשות באזור, והמטרה שלנו היא לדאוג שהילדים ייהנו ממסגרות החינוך הבלתי פורמאלי כאן ליד ביתם. אני מודה לדוד על ביקורו ביקנעם ועל התרומה לשיפוץ המבנה".