ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

יקנעם ציינה את יום העלייה

חוגגים לעולים 2018
תאריך: 04/06/2018

חוגגים עלייה:

יקנעם ציינה את יום העלייה בהשתתפות מאות עולים חדשים וותיקים לעיר.

כיאה לעיר קולטת עלייה, ולעיר שנחשבת לקיבוץ גלויות, צוין בתיאטרון יקנעם יום העלייה בטקס מרכזי בהשתתפות מאות עולים חדשים וותיקים לעיר, ותושבים רבים.

כחלק מהאירוע נהנו הבאים  טרם תחילת הטקס מיריד מאכלי עדות שונות ברחבת התיאטרון.

מנחה הערב, מיכאל בריק, אמר שיקנעם מצדיעה לכל העולים ולכל העולות מכל העדות, והוסיף שהעם היהודי הוא סיפור היסטורי, חברתי, ציוני, ערכי  ועוד, ובכלל סיפור של גבורה ותעוזה. בריק שהוא בעצמו עולה דיבר על קליטת העלייה לעיר ואמר שיקנעם היא סמל לאחווה.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר שזהו ערב מיוחד, וציין שיקנעם נבנתה על ידי עולים. רה"ע סיפר שלמרות כל הקשיים הוא בחר כבר בראשית דרכו לקלוט עלייה ממדינות שונות ובכלל זאת ממדינות בריה"מ לשעבר, והוסיף שהעלייה המבורכת הזאת סייעה רבות להתפתחותה של יקנעם, בניית פארק היי טק משגשג ומוביל, ויצירת מערכת חינוך מובילה. סגן ראש העיר, רומן פרס אמר שמשפחת יקנעם קולטת כל הזמן עולים ומסייעת להם בכל דבר ועניין. פרס סיפר שהעולים שמגיעים גאים שהגיעו לכאן ועל כך שהם חלק מיקנעם, והדגיש שמשפחת יקנעם תמשיך לקלוט עולים. מנהלת מרחב חדרה במשרד העלייה והקליטה, יוליה חיבניק בירכה ואמרה שחגיגות יום העלייה הפכו ביקנעם למסורת של ממש, והוסיפה שרק כאן  יש ליווי אישי כל כך ותמיכה.

החלק האמנותי היה עשיר במיוחד וכלל בין היתר: סרטון מהעליות השונות לארץ ישראל, מחרוזת שירים של להקת הנוער העירונית צעירי יקנעם, מחרוזת של הלהקה הצעירה, מחרוזת ששרו ניצני יקנעם, שירים ששרה הזמרת ותושבת העיר, בלה טמיס ועוד. את כל הזמרים והזמרות ליוו בערב הרכב נגנים. הטקס הסתיים בשיר ארץ ארץ, בהמנון יקנעם ובשירת התקווה.

טקס יום העלייה התקיים במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, מ"מ אורי שמואל, הסגן, רומן פרס, חברי מועצת העיר, אמיתי פוקמן וכרמית חובל טון, מנכ"לית העירייה מוניק קונפינו, ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי:

"יום העלייה הוא יום חג. יקנעם התפתחה רבות בזכות העולים, ואנו גאים בעולים ובעליות לעיר. אנו מלווים את העולים ודואגים שישתלבו בכל מערכות החיים ביישוב בהצלחה רבה, ויהיו ישראלים לכל דבר. יקנעם היא עיר עלייה מצטיינת שמהווה מודל לקליטת עלייה נכונה. אני מברך את רומן פרס על עבודתו המצוינת ותרומתו הרבה לעלייה ולקליטת העולים בעיר. תודה ליקיר שחף שהפיק את האירוע, לכל הזמרות והזמרים, ולכל מי שתרם להצלחת הערב המרגש."

סגן ראש העיר, ומחזיק תיק קליטת העלייה, רומן פרס:

"יקנעם התפתחה בזכות העלייה לדורותיה, והעולים התקדמו יחד עם יקנעם. אנו ממשיכים לקלוט עלייה, לתמוך במשפחות העולים וללוות אותן. העולים כאן זוכים לקבלת פנים שרק משפחת יקנעם יודעת לתת. הגאווה הכי גדולה שלנו היא כאשר אנו רואים את העולים שהופכים לישראלים בכל דבר ומהווים חלק בלתי נפרד ממשפחת יקנעם."