ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

נלחמים בקונדנסט

תאריך: 06/08/2018

נלחמים בקונדנסט

מנכ"ל משרד האנרגיה הבטיח לרה"ע לבדוק אופציה לצמצום המתחם לשטח למיכל החירום בלבד

עיריית יקנעם ממשיכה להילחם בקונדנסט, ולאחרונה התקיימה פגישה בנושא במשרד האנרגיה בהשתפות מנכ"ל המשרד אודי אדירי, ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מהנדס העיר, דני גולדברג, היועצת המשפטית ששכרה העירייה לטובת המאבק, עו"ד חיה ארז, ומובילי המאבק: ענת גלעד ואיציק קיזמכר.

במהלך הפגישה שהוגדרה כטובה אמר ראש העיר למנכ"ל משרד האנרגיה שאם יש אמת, ונכונה כוונתם להציב אך ורק מיכל חירום שימולא בחירום בלבד, אזי אין צורך בשטח גדול ובכ- 240 דונם, ואפשר לצמצם את שטח החירום לשטח המיכל בלבד. רה"ע אמר עוד בהקשר לכך שהצמצום הוא הכרחי על מנת להראות שכוונותיהם בדבר המיכל, הצבתו ומטרתו, הן אמיתיות, מה שיסייע להפיג ולו במקצת את החששות שלנו. ראש העיר אמר שעל אף שכפי שרצינו ונלחמנו לשם כך והגז מופרד בים ולא ביבשה, עדיין יש חשש שיום אחד הדברים עשויים להשתנות, ואנו כמובן לא נסכים לכך. מנכ"ל משרד האנרגיה הבין את החששות שהעלה ראש העיר והבטיח לשקול בכובד ראש את צמצום השטח.

בעיריית יקנעם לא נחים על זרי הדפנה, ובקרוב מאוד תתקיים פגישה עם שר האנרגיה, ח"כ יובל שטייניץ ויימשכו כל המאמצים על מנת ללחוץ על ולהרחיק את הקונדנסט מהאזור.