ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

ליקנעם ולמונטובן קשרי ערים תאומות

תאריך: 02/10/2018

משלחת של כ- 50 צליינים מהעיר מונטובן שבצרפת הגיעה לביקור ביקנעם והתרשמה מאוד

ליקנעם ולמונטובן קשרי ערים תאומות

העיר יקנעם הפכה ליעד מבוקש לביקור משלחות, ולאחרונה ביקרה ביישוב משלחת של כ- 50 צליינים מהעיר מונטובן  שבצרפת. חברות וחברי המשלחת הגיעו לשבועיים לארץ ישראל, ובחרו לבוא ולבקר ביקנעם, מאחר ורצו לשמוע ולעמוד מקרוב על התפתחותה של העיר, ולשמוע על והדברים המיוחדים בה.

בראשית הביקור נפגשה המשלחת עם ראש העיר, סימון אלפסי ושמעה ממנו על התפתחותה של העיר, ועל פארק תעשיית ההיי טק שהוקם בעיר ואשר מושך אליו חברות בינלאומיות מובילות. בנוסף לכך סיפר ראש העיר לחברות וחברי המשלחת על החינוך היישובי, היותה של יקנעם עיר ירוקה, היותה של יקנעם עיר צעירה, ועוד. ראש העיר לאורחים גם על תל  יקנעם שמאוד עניין אותם. האורחים התרשמו מאוד ממה ששמעו.

בתום הפגישה ערכה המשלחת סיור בעיר שכלל בין היתר את פארק בריכות נחל קרת, האמפיתיאטרון, קאנטרי, קריית החינוך החדשה בשכונת שער הגיא, היכל הספורט שבשכונה, שכונת הגגות הירוקים, פארק התעשייה ועוד.

בתום הביקור אמר ראש המשלחת לראש העיר שהם מאוד מרוצים מהביקור, והם רואים ביקנעם עיר משגשגת ומתפתחת, והם שמחים שלעירם מונטובן יש קשרים עם עיר מיוחדת כמו יקנעם, והם היו שמחים עוד לחזק את הקשרים הללו.

ליקנעם ולעיר מונטובן שבצרפת קשרי ברית של ערים תאומות. בנוסף ליקנעם ביקרו חברי המשלחת גם בטבריה, נצרת, בית לחם וירושלים. את ביקור המשלחת הוביל  מבקר העירייה לשעבר, רפי טולדאנו שהוביל בהתנדבות את הקשרים עם הערים התאומות שבצרפת.