ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

יקנעם חוגגת סיגדיאדה

תאריך: 07/10/2018

יקנעם חוגגת סיגדיאדה

הפסטיבל לתרבות אתיופית יתקיים בעיר במשך יומיים

ללוח האירועים, הקלק על הקישור.

פעילות הסיגד.jpg

ביקנעם ממשיכים בקיום המסורת הנפלאה של קיום הסיגדיאדה – פסטיבל לתרבות אתיופית שנחשב לאירוע התרבותי המוביל שחוגגת העדה במהלך השנה. הפסטיבל יתקיים במשך יומיים רצופים בשבוע הבא (ימים שלישי ורביעי), והוא יכלול מופעים מגוונים רבים. קיומו של הפסטיבל ביקנעם הוא פועל יוצא של ההשקעות הרבות שמשקיעה הרשות באוכלוסייה האתיופית, וכפועל יוצא מכך היא נבחרת שנה אחר שנה להוביל את הפסטיבל.

במסגרת הפסטיבל תתקיים הצגה לילדים "מסע בתנועה", והצגה לנוער "האור של אלמז". בהשראת מסורת אומנות הרקמה תתקיים בבתי הספר למידה על האומנות האתיופית. בערב הפתיחה (יום שלישי) תתקיים ברחבת התיאטרון קבלת פנים חגיגית עם די ג'יי גילי יוסף, והבאים ייהנו יריד אומנות אתיופית. אירוע פתיחת הפסטיבל יתקיים באותו הערב בהנחיית השחקן טל פרידמן. האירוע יכלול קטע מחול, קטעי סטנד אפ ושני מופעים מרהיבים. הראשון: "אזמארי" – מופע בידור אתיופי במסורת ה'גיטם' העתיקה הכולל אלתור בחרוזים לצד מוזיקה וכלים מסורתיים. האירוע השני יהיה מופע מוסיקלי מרהיב עם מיטב להיטי שנות ה- 70 וה – 80 במוסיקה האתיופית.

ביום השני של הפסטיבל (יום רביעי) תתקיים בתיאטרון ההצגה "נוסעים לאפריקה". באשכול הפיס יוקרן פרק מסדרת הדוקו "ארץ לבנה". הפסטיבל יינעל במופע סטנד אפ "ברקו זרו".

פסטיבל הסיגדיאדה יתקיים במספר מוקדים בעיר: בתיאטרון, באשכול הפיס ובבתי הספר. הכניסה להצגות ולמופעים בתיאטרון ובאשכול הפיס הינה במחיר מסובסד של העירייה, ועלות הכניסה תעמוד על 10 ₪ בלבד.

פרטים על הפסטיבל ניתן לקבל בדף הפייסבוק של העירייה: "יקנעם – כשהטבע פוגש קידמה", ובדף הפייסבוק "המרכז לפיתוח והעצמת הקהילה יקנעם".