ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

תכנון סלילת שביל האופניים

שביל אופניים
תאריך: 20/02/2019

תכנון סלילת שביל האופניים

עיריית יקנעם תשנה את תכנון סלילת שביל האופניים לתחנת הרכבת יקנעם – כפר יהושע כך שיעבור דרך כביש 70 וזאת לאור סירובם של ועד יקנעם המושבה והמועצה האזורית מגידו להשלים את השביל דרך המושבה

עיריית יקנעם תשנה את תכנון סלילת שביל האופניים החוצה את העיר משכונת 'שער הגיא' שבמערב ועד לתחנת הרכבת יקנעם כפר יהושע. הסיבה: ועד יקנעם המושבה והמועצה האזורית מגידו מתנגדים לאפשר סלילת שביל מוסדר שיעבור דרך המושבה.

סלילת שביל האופניים היא אחד הפרויקטים המרכזיים אשר מובילה עיריית יקנעם בשנים האחרונות, ואשר במסגרתו נסללים שבילי רכיבה על אופניים בכל רחבי היישוב כולל יצירת שביל רצוף מהשכונה הירוקה שער הגיא ועד לתחנת הרכבת, והכל כחלק מפרויקט גדול של הנגשת העיר לשבילי רכיבה על אופניים לרווחת תושבי העיר והאזור.

ראש העיר, סימון אלפסי שפועל באינטנסיביות לקידום הפרויקט נפגש זה מכבר עם שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ ישראל כץ, ועם נציגי משרדו והוחלט שהשביל יעבור בכל יקנעם דרך נחל קרת ולאחר מכן דרך יקנעם המושבה ועד לתחנת הרכבת, אולם ועד יקנעם המושבה והמועצה האזורית מגידו התנגדו מסיבותיהם שלהם לכך ששביל מוסדר יעבור דרך המושבה, ובאופן מדויק יותר דרך הרפת של אנג'ל. בשל כך רה"ע שנדהם מן הסירוב מאחר ויש בו לפגוע ללא כל הצדקה ברוכבי האופניים מהאזור כולו, ומי שיעבור דרך המושבה יעשה זאת בשביל לא מוסדר, הגיע לסיכום עם חברת נתיבי ישראל להסיט את השביל מהמושבה לכביש 70. השלב הראשון של ביצוע הפרויקט יבוצע על ידי חברת שפיר שסוללת את השביל מפארק התעשייה דרום  עד לכניסה ליקנעם,  והעירייה יחד עם משרד התחבורה ימשיכו עד אותו עד לתחנת הרכבת יקנעם – כפר יהושע.

פרויקט סלילת השביל ממומן ע"י משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, נתיבי ישראל ועיריית יקנעם.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"מצער מאוד שוועד המושבה ואיתו המועצה האזורית מגידו מונעים המשך סלילת שביל מוסדר שיכול לשרת את רוכבי האופניים של יקנעם המושבה, ושל האזור. לפרויקט סלילת השביל יתרונות רבים וחבל ששיקולים צרים מחליפים את טובת הציבור. אני שמח שמצאתי פתרון. הרוכבים יגיעו מיקנעם עד למושבה ומשם יעברו לכביש 70. אני מברך את שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ואת מנכ"ל נתיבי ישראל על היוזמה והשותפות, ועל עזרתם במימון הפרויקט. אני אמשיך לפעול ולעשות למען תושבי יקנעם, ולדאוג לכל תושבי האזור".