ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

גאווה יקנעמית בינלאומית

/DocLib1/סימון ואייל ולדמן1.jpg
תאריך: 12/03/2019

גאווה יקנעמית בינלאומית

חברת מלאנוקס נמכרה ב: 6.9 מיליארד דולר

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי היה השבוע נרגש במיוחד עם הידיעה על מכירתה של חברת "מלאנוקס" הפועלת מפארק ההיי טק היישובי, בסכום עתק של 6.9 מיליארד דולר.

חברת מלאנוקס החלה את דרכה לפני כשני עשורים כסטארט אפ ביקנעם, בחדר קטנטן של 19 מ"ר, והפכה עם השנים למעצמת היי טק עולמית שמוצריה מצויים בכל מדינה. החברה בחרה להגיע ולפעול מיקנעם על אף שהיישוב באותה תקופה היה נתון במשברים ובמצוקה קשה, וסבל בין היתר מהגירה שלילית קשה.

לאורך השנים מלאנוקס גדלה והתפתחה, וכך גם פארק התעשייה ביקנעם. בחברה נקלטו עובדים רבים מיקנעם שמשמשים עד היום במגוון תפקידים מובילים לרבות מתכנתים ומהנדסים. כפועל יוצא של שיתוף הפעולה המצוין בין עיריית יקנעם לחברה, משלחות רבות שפוקדות את העיר ואת פארק הייטק היישובי, מבקרות בחברה, שומעות על פעילותה, נחשפות למוצריה, וכך נוצרים שיתופי פעולה.

חברת מלאנוקס הוקמה בשנת 1999. החברה מתמחה בפיתוח וייצור רכיבים אלקטרוניים למערכות תקשורת, המיועדים להעברת מידע מהירה בין שרתים ומערכות אחסון.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחתי והתרגשתי מאוד למשמע הבשורה. העובדה שחברה כמו מלאנוקס הגיעה לפריפריה ופעלה ממנה היא הגאווה האמיתית, והיא גם הוכחה שלפריפריה תרומה מכרעת לפיתוחה והובלתה של מדינת ישראל.  מלאנוקס היא דוגמא ומופת לחשיבה וראייה ארוכת טווח תוך דבקות במטרה, מצוינות והצטיינות, ופיתוחים של מיטב המוחות הישראליים. שמחתי מאוד לשמוע את דבריו של המנכ"ל אייל ולדמן שהם יפעלו להביא עוד פעילויות לישראל, ושהם משאירים את הייצור שלהם בארץ.

אני גאה בחברת מלאנוקס, במנכ"ל והמייסד, אייל ולדמן, בבעלי המניות, ובעובדות ובעובדים, מברך אותם מעומק הלב, ומאחל להם המון הצלחה גם בהמשך.

ביום כזה מלווים אותי במיוחד דבריו של נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס ז"ל שאמר: "ביקנעם המציאות עולה על כל דמיון, העיר חיה על חוכמה, הייטק וחינוך". אשרינו שזכינו."