ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

רה"ע בביקור בבית החינוך דליות:

/DocLib1/ביקור חצי שנתי בית החינוך דליות.JPG
תאריך: 15/04/2019

רה"ע בביקור בבית החינוך דליות:

"הצוות והתלמידים כאן הם  דוגמא ומופת לחינוך שצריך להיות במדינת ישראל"

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום, ומנהלת המחלקה לחינוך יסודי, איריס סלע הגיעו לביקור חצי שנתי בבית החינוך "דליות" שהתקיים תחת הכותרת "בית חינוך דליות מקדם מצוינות זהב – זהירות הנגשה ובטיחות".

הביקור החל בקבלת פנים בה הסבירו נציגי התלמידים שהובילו את הביקור על פרס ארצי בנושא זה"ב שקיבל בית הספר לאחרונה. בתום קבלת הפנים השתתף רה"ע בשיעור אנגלית בסימן זהב בכיתה ד' ושמע על תכנית הלימודים, ועל הכרזות שהכינו התלמידים באנגלית ועיצבו. רה"ע שמע עוד שהתלמידים הכינו סיסמאות בנושא היסח דעת בנהיגה, והגיעו עם פלקטים לכל תחנות האוטובוסים שבעיר והציגו אותם במטרה להגביר את המודעות לזהירות בדרכים. במסגרת פרויקט 'מסע משמעותי' שמובל בבית החינוך בוחר כל תלמיד הנהגה ומצטרף אליה, כאשר מטרת התכנית היא לפתח מנהיגות. כחלק מהתכנית יוצאים התלמידים לטיולים שהם קובעים את מסלולם ומתאימים אותו לנגישות למשל. התלמידים לומדים על הטיולים ומעבירים את המידע כהכנה לשאר התלמידים תוך שהם מפגינים ידע רב ויצירתיות. כך למשל תכננו התלמידים טיול משפחות. בבית החינוך מובלות אחת עשרה קבוצות שונות של מעורבות חברתית.

לאחר מכן השתתפו כולם בשיעור ספורט שמועבר בנגישות. התלמידים התאמנו בשיעור ושיחקו משחק 'כדור שער' עם עיניים מכוסות על מנת לדמות עיוורון. לאחר מכן שמעו האורחים את מקהלת כיתת ב' 2 בשיר וריקוד "אן אן". בפגישה עם צוות עיתון ביה"ס סיפרו התלמידים על קורס עיתונאים צעירים שהם עוברים. התלמידים סיפרו שכחלק מפעילותם להנגשה הפכו לראשונה השנה את העיתון לנגיש עם ברקודים. רה"ע וצוותו נפגשו גם עם צוות הפרסום של ביה"ס ושמעו על הפרסומות שיוצרים התלמידים בנושאים מגוונים. משם המשיך הביקור לחדרי בריחה של זהירות בדרכים בהם הוצגו התחנות השונות שכוללות חציה בטוחה, היסח דעת בזמן נהיגה, ורכיבה בטוחה. תלמידי פרויקט דגם החלל הציגו שלושה גופים של שמש שבנו: נוגה, צדק ואין. התלמידים סיפרו שעברו תהליך ארוך ומורכב עם שלבים רבים בהם שמים דגש על מקוריות  ויצירתיות, וסיפרו בגאווה שזכו במקום הרביעי הסופר מכובד  בתחרות הארצית.

בשיחת הסיכום הודה רה"ע על הביקור ואמר שכאן ערכים, הישגים  ומצוינות באים ביחד. מנהלת אגף החינוך ד"ר סימה ניסלבאום פרגנה ואמרה שזהו בית חינוך שבוחר במצוינות, ושכאן ראינו תלמידים עם חוסן, שכאן מחברים לחיים האמיתיים, ושכאן ראינו את אזרחי המחר.

בסיום הביקור העניק רה"ע כשי לבית הספר תמונת קיר שמבטאת את רוח בית הספר כמוביל ומקדם ערכים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"ביקור שכל כולו נחת. במהלך הביקור הוצגו נושאים מעניינים שחלקם בחינוך הבלתי פורמאלי, וכולם חובה בכל בית ספר. נפגשנו עם תלמידים חכמים, יצירתיים ומלאי ידע. צוות בית החינוך בראשות המנהלת המצוינת עפרה הירש עושה עבודה מקצועית מעולה וההישגים בכל התחומים מדהימים. בית חינוך דליות הוא דוגמא ומופת לחינוך במדינה".