ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

משלחת של 46 תלמידים מתיכון אורט אלון ביקרה בסין

תאריך: 29/04/2019

משלחת של 46 תלמידים מתיכון אורט אלון ביקרה בסין

משלחת של 46 תלמידים מתיכון אורט אלון יקנעם חזרה לפני כשבוע ממסע בן 8 ימים בסין במהלכו ביקרה בשורה של אתרים ומקומות חשובים במדינה האסיאתית בעלת האוכלוסייה הגדולה בעולם.

התלמידות והתלמידים פתחו את המסע בגני המבל בסאג'ו וזאת כחלק מקידום שיח משותף על המקומות החשובים בהיסטוריה הסינית, והחשובים ליהודים ולישראליים. כחלק מהכרת התרבות הסינית ביקרה המשלחת במוזיאון לתרבות סינית, וקיימה פעילות כתיבה והכנת מחברות מנייר אורז. המשלחת ביקרה גם בבית ספר בצ'אנגזו ליום למידה משותף עם התלמידים הסינים. כחלק מהכרת ההיסטוריה הסינית ביקרה המשלחת בקבר "אבי סין הדמוקרטית", וכן במוזיאון השואה הסינית ובמקדש מיאו. כחלק מהכרת הרפואה הסינית ואופן המגורים במדינה עם כמות התושבים הגדולה בעולם הגיעה המשלחת לביקור בבית חולים המטפל בשיטה סינית והתלמידים השתתפו בסדנא. כחלק מהכרת שיתופי הפעולה בין סין לישראל בתחומי התעשייה והיי טק ביקרה המשלחת גם בבית ספר מקצועי בו לומדים מקצוע, בפארק התעשייה ישראל – סין, ובמספר מפעלים. כפועל יוצא של הכרת ההיסטוריה היהודית בסין ביקרו התלמידים במוזיאון היהודי בשנחאי. עוד בשנחאי עמדו התלמידים מקרוב גם על החיים של אנשי המעמד הבינוני והנמוך, ועל החיים בחצר האחורית של העיר, מההשכמה בבוקר ועד הערב. הביקור בעיר המובילה כלל גם ביקור בשווקי האוכל , ובשוק בעלי החיים.

ליציאת המשלחת היו מספר מטרות וביניהן חיזוק הקשר עם תרבויות שונות תוך הבלטת העובדה כי מדינת ישראל הינה מדינה צעירה בעלת יכולות והישגים גבוהים במיוחד, לעיתים הרבה יותר ממדינות עתיקות יומין ממנה. מטרה נוספת הייתה יצירת קשרים בין תלמידים ממדינות שונות תוך הסתכלות על הדומה והשונה ביניהם. במשלחת עמדו גם על תפיסת העולם החינוכית בסין לעומת זו שבארץ. מטרה נוספת של המסע הייתה הכרת הקשרים העסקיים, לרבות של התעשיות המתקדמות בין ישראל לסין. מטרה אחרת הייתה היכרות עם התרבות הסינית. אחת המטרות המרכזיות של המסע הייתה שהתלמידים יבינו שיש לנו מדינה לתפארת, חזקה ומפותחת, ויש לנו המון במה להתגאות. כאן המקום לציין שמשלחת דומה כבר יצאה בשנה שעברה לסין.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"גאים להוציא משלחת כל כך גדולה ואיכותית לאחת המדינות האטרקטיביות והמובילות בעולם. מדינה שעיניי העולם כולו נשואות לשווקים שלה. התלמידות והתלמידים ביקרו במקומות משמעותיים רבים, ועמדו על היתרונות הרבים שיש בסין. התלמידים חוזרים ממסע כזה עם רשמים עמוקים וידע רב להמשך הדרך. יקנעם מארחת דרך קבע משלחות מסין בפארק ההיי טק, וגם במסגרת ברית ערים תאומות שיש לנו, ולנו יש בהחלט הרבה מה ללמוד מהם, ולהם יש מה ללמוד מאיתנו. בכל הביקורים אנו שמים דגש על קידום שיתופי פעולה."

מנהלת תיכון אורט אלון, עדה אברכהן שמש:

"ביה"ס שלנו הינו בי"ס חדשני ופורץ דרך המחפש בכל הזדמנות לפתח תכניות חדשות עם ערך מוסף. המשלחות היא אחת מהן. התלמידים חווים ולומדים על תרבויות חדשות, מגיעים למקומות עם זיקה ליהדות ולמדינת ישראל, נפגשים עם בני נוער בני גילם ולומדים להעריך את המדינה הנפלאה שלנו, ואת ההון האנושי הקיים בה. אני מודה לראש העיר ולרשת אורט על הסיוע בהוצאת המשלחת".