ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

קישור

תיאור

תמונה

סרטון

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

חיילי יקנעם ממשיכים במסורת ההצטיינות

/DocLib1/כבוד מנשיא המדינה.jpg
תאריך: 13/05/2019

חיילי יקנעם ממשיכים במסורת ההצטיינות

סמ"ר בני בלטה נבחר למצטיין נשיא המדינה ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל

בלטה עבר דרך ארוכה ובתחילה בכלל רצו לפתור אותו מהשירות. רה"ע סימון אלפסי: גאה בבני ובדרך שעבר, וגאה שכמעט כל שנה חיילות וחיילים מיקנעם נמנים עם מצטייני נשיא המדינה והרמטכ"ל ביום העצמאות

יקנעם ממשיכה את מסורת מצטייני נשיא המדינה ומצטייני הרמטכ"ל, וביום העצמאות קיבל בן העיר, סמל ראשון, מולי בני בלטה בבית הנשיא את אות מצטיין נשיא המדינה לרגל יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, יחד עם עוד 119 חיילים, נגדים וקצינים.

סמ"ר בלטה התגייס לצה"ל במרץ 2017 והוא משרת כמפעיל צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) כבד באוגדה 210. סמ"ר בלטה עבר דרך ארוכה שעה שבתחילה רצו בכלל לפטור אותו מהשירות הצבאי, אולם הוא לא ויתר, ושאף להתגייס ולהצטיין.

בצה"ל מציינים שמדובר בחייל מצוין ומצטיין והנימוקים לבחירתו למצטיין נשיא המדינה ביום העצמאות הקרוב הם בין היתר היותו משקיע רבות בתפקידו, בעל מוטיבציה גבוהה, נכון להיות ראשון לכל משימה, דבק בהשגת מטרותיו ומקפיד על עמידה ביעדים המוצבים לו על ידי מפקדיו. בנוסף מוסיפים בצה"ל שסמ"ר בלטה הוא חייל ערכי, חברותי ואהוד על חבריו ליחידה, ועל כל אלו ועוד הוא נבחר להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה בשנה זו.

סמ"ר בלטה עלה לארץ עם משפחתו בשנת 1997. בלטה למד לאורך כל הדרך במערכת החינוך היישובית. את לימודיו בבית החינוך היסודי עשה בבית החינוך אורנים, ומשם המשיך לחטיבה ולתיכון אורט אלון.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"כבוד גדול מאוד לעיר יקנעם, לחיילינו, ומעל הכל לסמ"ר בני בלטה על שנבחר למצטיין נשיא המדינה ביום העצמאות ה – 71 למדינת ישראל. בלטה עבר דרך ארוכה מאוד והוכיח שבנחישות, בהתמדה ועם רצון ושאיפות אפשר להגיע הכי רחוק. אני מאוד גאה שכמעט כל שנה חיילים מיקנעם נמנים בין מצטייני נשיא המדינה והרמטכ"ל ביום העצמאות, ולאחר ששנה שעברו היו לנו שלושה חיילים מצטיינים, כולל חיילת בת העדה האתיופית, אנו ממשיכים במסורת גם השנה. אני מאוד גאה בקהילה האתיופית בעיר שתורמת רבות לעיר, לצה"ל ולמדינה. קבלת אות הנשיא היא הצדעה לחייל ולמשפחתו, לעיר ולמערכת החינוך היישובית. אשרי העיר שאלו הם חייליה".