ניהול הרשאותניהול הרשאות

כותרת

תאריך

תאריך תפוגה

שיוך

תיאור

תמונה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

עיריית יקנעם החלה במבצע נוסף לעיקור/סירוס חתולי רחוב

תאריך: 03/06/2019

עיריית יקנעם החלה במבצע נוסף לעיקור/סירוס חתולי רחוב

לאחרונה קידמה העירייה בשיתוף תושבים פינות האכלה לחתולי רחוב

במטרה לווסת את הריבוי הטבעי של חתולי הרחוב על מנת לדאוג לבריאותם שלהם, ולמנוע את המטרדים הרבים הקשורים בהתרבותם, יצאה עיריית יקנעם באמצעות הווטרינר העירוני למבצע נוסף של עיקור וסירוס חתולי רחוב ברחבי העיר.

במסגרת המבצע שכבר החל ואשר יימשך עוד כחודש וחצי – חודשיים, יחוסנו ויעוקרו כ- 350 חתולי רחוב שיאספו בעיר, ובאזור התעשייה. בנוסף לעיקור ולסירוס יחוסנו החתולים כנגד כלבת. החתולים נאספים ממקומות מסומנים, ובמידת הצורך יקבלו עזרה ראשונה. החתולים שיעוקרו ויסורסו יסומנו ע"י קטימת האוזן. בתום הטיפול יוחזרו החתולים למקום לכידתם. עד כה עוקרו וסורסו במבצע הנוכחי כ- 70 חתולים, אולם המספרים משתנים ועולים מדי יום. עלות סירוס/עיקור כל חתול נאמדת בכ- 150 ₪.

עלות הפרויקט הנוכחי כולו נאמדת בכ- 50 אלף ₪, ומימונו כולו יהיה על חשבון העירייה. הווטרינר העירוני נמצא בקשר עם מאכילי חתולים ברחבי העיר ודרכם קיבל מידע על ריכוזי חתולים. המבצע הנוכחי הוא המבצע השלישי לעיקור וסירוס חתולי רחוב שמובילה העירייה בשנים האחרונות.

פרויקט עיקור/סירוס חתולי רחוב מובל מתוך דאגה לחתולים. העיקור והסירוס באים למזער את סבלם של החתולים הכרוך בחיים ברחוב, והקטנת מספרם במקומות בהם הם יכולים להוות מפגע. מבדיקת העירייה עולה שעיקור וסירוס חתולים היא דרך מקובלת, מומלצת ומבורכת, ע"י משרד החקלאות, וע"י מרבית הווטרינרים. העיקור והסירוס אינו גורם סבל לחתולים, והוא תורם לאיכות חייהם. עיקור חתולים מונע גם בעיות רפואיות אחרות, וחשיבותו רבה גם מבחינת רווחתם של כלל החתולים מאחר ורבים מהם חסרי בתים ועקב כך הם גוועים ברעב, או נפגעים בתאונות דרכים, ועוד. כאן המקום לציין שההליך הכירורגי לחתולים נעשה בהרדמה מלאה ללא גרימת סבל לחתול.

בנוסף לכך, וכחלק מפעילות הרשות בשיתוף עם תושבים, הציבה לאחרונה הרשות פינות האכלה מרכזיות לחתולי רחוב ברחבי העיר, ובקרוב יוצבו עוד פינות האכלה בשיתוף פעולה עם התושבים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחים להוביל מבצע עיקור/סירוס נוסף עבור חתולי הרחוב המשוטטים. החתולים מתרבים ואנו משתדלים לתת מענה לכך בהתאם ליכולת התקציבית שלנו. כל פרויקט כזה דורש גיוס כספים ומשאבים רב, אולם בשל חשיבות הנושא, לקחה העירייה על עצמה לממן את המבצע הנוכחי במלואו וזאת לאחר שבקשתנו לסיוע ממשרד החקלאות נדחתה. נפעל לשמור על בריאות החתולים לצד שיפור איכות החיים של התושבים שעה שריבוי החתולים פוגע גם בהם וגם בתושבים".

הווטרינר העירוני, ד"ר אריה סאבו:

" עיקור וסירוס חתוליי רחוב, חיסונם כנגד מחלת הכלבת והקמת פינות האכלה מוסדרות ברחביי העיר הן פעולות מבורכות שנועדו לתרום לרווחת בע"ח  ולרווחת תושביי העיר"