ניהול הרשאותניהול הרשאות

שם

כתובת

טלפון

פקס

קובץ

תמונה

קישור לאתר

תיאור

דואל

שעות פעילות

הערות

צוות

קטגוריות

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מרכז הטניס

מרכז הטניס
כתובת:רח' אלונים 33
טלפון:04-9597559; 050-9934836
דואל:yokneam@tennis.org.il
קטגוריות:ספורט
קישור לאתר האינטרנט

מרכז הטניס יקנעם, שהוקם בשנת 2001 תוך שיתוף פעולה בין מועצת יקנעם וחברת "המרכז לטניס בישראל" הינו אחד מתוך 14 מרכזי טניס שהוקמו החל משנת 1976 בכל רחבי הארץ, מקרית שמונה בצפון ועד ערד בדרום וביחד מהווים את ביה""ס לטניס הגדול ביותר בעולם, הוא "המרכז לטניס בישראל".

החזון שלנו

  • להעניק לכל ילד בישראל – ללא הבדל רקע, דת או יכולת גופני – את ההזדמנות ללמוד את משחק החיים דרך משחק הטניס.
  • ליזום ולטפח תוכניות למען הקהילה.
  • לייצר ולקדם שחקני טניס ישראלים ברמה לאומית ובינלאומית.

 

המרכז לטניס בישראל שוקד מזה 30 שנה, דרך פעילות ספורטיבית, על העצמת התפתחותם החברתית, הפסיכולוגית והפיזית של ילדי ישראל. אנו מעניקים סביבה בריאה ותומכת לילדים מכל שכבות האוכלוסייה, מחנכים לערכי שיתוף פעולה, עצמאות, מצוינות והתמדה, ומספקים לכל ילד וילדה כר פורה למיצוי יכולותיהם האישיות. אנחנו רוצים להגיע לכמה שיותר ילדים, לצמצם פערים בין ילדים מרקעים שונים, ולהקנות מיומנויות של מנהיגות על מנת לאפשר לדור הבא של ילדינו לפרוח.

עם השנים זכה המרכז לטניס בהכרה והערכה ברמה הלאומית: בשנת 1989 קיבל את פרס ישראל היוקרתי עבור פעילותו ותרומתו לילדים ונוער.

תוכניות המרכז

תוכנית גני הילדים: תוכנית ייחודית זו פותחה על ידי מיטב מומחי המרכז לטניס בישראל ומהווה בסיס לטיפוח מצוינות אצל ילדים בכל ענפי הספורט. מטרת התוכנית הינה שיפור יכולות הקואורדינציה, התנועה, היציבות, המהירות והמוטוריקה העדינה אצל ילדים קטנים. התוכנית מעודדת אורח חיים פעיל ובריא כבר מגיל צעיר.

תוכנית המיני טניס:
מטרת התוכנית היא ללמד ילדים את צעדיהם הראשונים בעולם הטניס, תוך כדי משחק ומבלי להזניח את אלמנט ההנאה. את משחק המיני טניס מלמדים בסביבה ידידותית ונעימה תוך שימוש בעזרים ציוד מתאימים בכדי להקנות לילדים הקטנים את מיומנויות המשחק במהירות.

התוכנית ההישגית:
פילוסופיה המנחה את התוכנית היא שכל ילד מתחרה נגד עצמו ומקבל חיזוקים ותגמול כאשר הוא מצליח לעבור שלבים שונים של מיומנויות, בהתבסס על הצלחותיו. דגש חזק מושם על יכולות פסיכולוגיות (משמעת, התמודדות עם כשלון, יכולת ריכוז, התמודדות עם לחץ), כללי התנהגות על מגרש הטניס ותזונה נכונה.

התוכנית התחרותית:
תוכנית זו מציעה לילדים המחוננים יותר את ההזדמנות לפתח את מלוא מפוטנציאל שלהם ולהיות אלופי טניס ברמה בינלאומית. השחקנים מקבלים הדרכה ברמה הגבוהה ביותר, אימוני כושר ואימונים מנטאליים, בניית תפריט תזונה, פעילויות חברתיות ותמיכה פסיכולוגית. ילדים אלה אשר חלקם מגיעים ממשפחות מעוטות יכולת, הינם חדורי מוטיבציה להצלחה ומצוינות, ונהנים ממסגרת קבוצתית חמה ותומכת המאפשרת להם להתפתח ולממש את מלוא יכולותיהם ולהוות מודלים לחיקוי של התמדה ומחויבות.

התוכנית למבוגרים:
מטרת התוכנית שיפור יכולות אתלטיות כגון: זריזות, איזון, קואורדינציה, מהירות ואירוביקה וכן פיתוח יכולות בסיסיות כמבוא למשחק הטניס כגון: חבטת הגשה/החזר, חבטת כף יד/גב יד, חבטות העברה ומשחק רשת. בנוסף מועברים מושגי יסוד חשובים בתחומי התזונה הנכונה,  פסיכולוגיה של הטניס ומידע רפואי רלוונטי למניעת פציעות.

תוכנית הכושר:
תוכנית זו משלבת בין מאמנים מוכשרים ומנוסים לבין ציוד מתקדם וחדיש, תוך שימת דגש על אלמנט ההנאה. בכל מרכז ישנו חדר כושר המנוהל על ידי מאמן מוסמך הפועל לפי תוכנית מובנית, מוגדרת ומקצועית המותאמת לכל קבוצת גיל.

תוכנית פסיכולוגיית ספורט:
תוכנית זו מסייעת לילדים בגילאי 10 עד 18 למצות את יכולתם בספורט בפרט ובחיים בכלל. המטרה היא לפתח אצלם כישורי מנהיגות באמצעות כלים שונים המעניקים להם את היכולת להבין מצבים מורכבים ולקבל החלטות מושכלות. תוכנית הלימודים כוללת נושאים כגון קביעת יעדים, חשיבה חיובית, פתרון בעיות וביסוס אחוות קבוצה.

תוכניות למען הקהילה:

  1. תוכנית לילדים בסיכון: שיעורי טניס והמשמעת המתלווה אליהם, חשובים במיוחד עבור ילדים הבאים ממשפחות בסיכון. ללא התערבות ותמיכה נכונים, הם עלולים להפוך לאנטי-חברתיים ולפנות לחיים של אלימות ופשע. אנו מעניקים להם סביבה תומכת המעודדת את הרצון שלהם לשינוי, יחד עם הזדמנויות להעשיר את הידע הכלכלי שלהם ולשפר את יכולת הלימוד. כמו כן התוכנית מאפשרת לילדים לתעל את האנרגיות שלהם לכיוונים חיוביים.
  2. העצמה ואינטגרציה של ילדים מאתיופיה: אינטגרציה חיובית היא אחד הגורמים העיקריים לקליטה מוצלחת של עולים. המרכז לטניס בישראל מפעיל תוכניות חברתיות ייחודיות המיועדות לילדים אלו, כדי לסייע להם לפתח ביטחון עצמי ולהתגבר על חסמים חברתיים, תוך עידודו תחושת שייכות וזהות. ההורים מוזמנים אף הם להשתתף בחלק מן הפעילויות של הילדים כדי לחזק את הקשר בין הדורות. בנוסף, מעודדת התוכנית איכויות הנהגה ומטפחת את דור מנהיגי העתיד בקהילה האתיופית בישראל.
  3. התוכנית לדו קיום יהודים-ערבים: מחקרים מראים שילדים הגדלים באזורי סכסוך מושפעים מאוד מהרטוריקה של האלימות, כאשר כל קבוצה מפתחת סטריאוטיפים שליליים כלפי הצד האחר. מאחר ויש לספורט יכולת בלתי מעורערת לחצות גבולות של שפה, פוליטיקה ודת, אנו מאמינים שהוא מהווה כלי חשוב לעידוד סובלנות, ליצירת יחסים חוצי תרבויות, ולקידומו של דו קיום בישראל. התוכנית של המרכז לטניס בישראל מנסה להחליף תפיסות שליליות ברות-קיימא בתפיסות חיוביות, באמצעות פעילויות ספורט משותפות לילדים יהודים וערביים.
  4. התוכנית לילדים עם צרכים מיוחדים: תוכניות מיוחדות פותחו במרכז לטניס בישראל המיועדות לטפל באותם צרכים ספציפיים של ילדים מאותגרים-התפתחותית,
    אוטיסטים, כבדי שמיעה, ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, ילדים המרותקים לכיסאות גלגלים. באמצעות פעילויות ספורטיביות מיוחדות אנו מעצימים את תחושת הערך העצמי של ילדים אלה ותורמים לנורמליזציה ולאיכות חייהם."