ניהול הרשאותניהול הרשאות

שם

כתובת

טלפון

פקס

קובץ

תמונה

קישור לאתר

תיאור

דואל

שעות פעילות

הערות

צוות

קטגוריות

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מוזיאון וטרני

וטרנים
כתובת:בספריה הישנה סמוך לרחבת העירייה
טלפון:04-9596085
קטגוריות:תרבות, גיל הזהב
שעות פעילות:

לביקור במוזיאון יש ליצור קשר לתיאום ביקור עם משרד סגן ראש העיר רומן פרס.​


זוכרים את הווטרנים ואנשי הבריגאדות:

אלפסי: "הקמת מדינה יהודית בארץ הקודש היא התשובה לנאצים הארורים"

בטקס מרגש

במעמד שר התיירות ח"כ עוזי לנדאו, ראש העיר סימון אלפסי, סגנו רומן פרס, חברי מועצת העיר, מנהל מרחב חדרה במשרד העלייה והקליטה חי אסולין, נציגי המועצה הציונית לישראל, ווטרנים ולוחמי הבריגאדות ובני משפחותיהם, חיילי משמר הגבול, חניכי תנועות הנוער, בנות גרעין השירות הלאומי, תושבי העיר ואורחים, ציינה יקנעם  את יום הניצחון ה- 69 על גרמניה הנאצית.

מנחות הטקס,

בנות גרעין השירות הלאומי,  פתחו ואמרו שביום הזה אנו מצדיעים לאלו שנלחמו בגבורה ובשליחות כפולה לשחרר את העולם כולו מגרמניה הנאצית, ולהציל את שרידי העם היהודי הנותר.

לאחר דברי הפתיחה שכללו את הקראת פרק ל"ו מתהילים ערכו נציגי תנועות הנוער מצעד דגלים והקהל קם לדקת דומיה.

 שר התיירות, רה"ע, סגנו ויו"ר הווטרנים ביקנעם העלו את דגל המדינה לחצי התורן, ולאחר מכן נערך טקס הנחת הזרים.

שר התיירות הניח את זר ממשלת ישראל, רה"ע וסגנו הניחו את זר עיריית יקנעם. כמו כן  כן הונחו זרים של הווטרנים, המשרד לקליטת עלייה, צה"ל וכוחות הביטחון, ארגון ותיקי מלחמת העולם הראשונה, וזר מערכת החינוך אותו הניחו בני הנוער. שר התיירות עוזי לנדאו אמר שהוא גאה ונרגש להיות כאן, באחד מן מקומות היפים במדינה, והוסיף שליקנעם יש מקום של כבוד בתנ"ך.

השר ציין שהלוחמים שחררו את העולם מהעול הכבד של המפלצת הגדולה בעולם ובכך הצילו את שארית הפליטה של היהדות וסללו את דרכו של העם היהודי להקים בית לאומי, וזה יעמוד כאן לנצח.

רה"ע סימון אלפסי אמר שתכניתם הזדונית של הנאצים לא צלחה בזכות אחינו הווטרנים ולוחמי הבריגאדות שלחמו ללא מורא ופחד, הוכיחו גבורה עילאית והיו האור באפילה. סגנו רומן פרס סיפר שלאחרונה ביקר בקייב בבאבי יאר שם נרצחו כ-100 אלף איש ונעשו מעשי זוועה נוראיים כשהעולם עמד מנגד ולא מיהר לפעול, והיום אנו מצדיעים לאלו שבזכותם אנו חיים. יו"ר הווטרנים ביקנעם, קרל גולדמן אמר שהמלחמה ההיא הולכת ומתרחקת מאיתנו ובמלחמה הזו כל אחד מן הלוחמים החזיר את חובו במאבקו נגד אויב האנושות. גולדמן ציין שהניצחון עלה ביוקר ובזכותו ניצל העם היהודי והוקמה מדינה יהודית. מנהל מרחב חדרה במשרד העלייה והקליטה חי אסולין ציין שאנו עדיין חיים את הזיכרון הנורא ההוא ומציינים את הניצחון שהעלה את העם היהודי מעפר וסלל את דרכו להקמת מדינה יהודית. רב פקד יניב לוגסי אמר שאנו זוכרים את אלו ששרדו את המלחמה וניצחו אותה, והוסיף שמכמותם צה"ל מקבל כוח והשראה לנצח. בחלק האמנותי הופיעו צמד רקדנים בריקודים סלוניים, להקת הנוער העירונית "צעירי יקנעם" שרה את "כן" ו"לעולם בעקבות השמש". להקת "סיתוונית" שרה מחרוזת משירי המלחמה ואת שיר הניצחון, והטקס הסתיים בשירת התקווה ובמילים: "לזכור, לנצור ולעולם לא לשכוח".

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"לווטרנים וללוחמיי הבריגאדות זכויות רבות בהקמת מדינת ישראל.  הם חירפו את נפשם למעננו ולמען הצלת העולם. בזכות מעשי גבורתם  ניצל העם היהודי מהשמדה. אנו מחויבים להעברת מורשתם לדורות הבאים, ואני שמח שביקנעם כבר למעלה מעשרים שנים מוקירים את פעילותם ביישוב ובכל מערכות החינוך, וזאת בנוסף לפרויקטים מגוונים כגון תיעוד מורשתם וסיפור חייהם שאנו מובילים".

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

"חיילי צבא הגנה לישראל וכוחות הביטחון, הם דור ההמשך של  ניצולי השואה ושל הגיבורים שהביסו את הנאצים, והם גם ערבים לכך שגבורתם לא תישכח לעולם!".