מיאניאנג – סין

​מיקום

העיר מיאניאנג (Mianyang) ממוקמת בחבל סיצ'ואן שבסין, והינה העיר השנייה בגודלה בחבל (המפורסמת, בין השאר, בשל דובי הפנדה ונופיה המרשימים).

גודל האוכלוסייה של העיר רבתי

כ- 5.200.000 תושבים, בעיר עצמה "בלבד": כ- 600.000 תושבים.

אפיוני העיר

תעשייה גבוהה בתחום האלקטרוניקה; מוסדות מחקר (חקר האירו- ודינאמיקה, 6 מוסדות אוניברסיטאיים), האקדמיה להנדסה פיסיקאלית, מרכזי מדע, בסיס צבאי ענק.
במאי 2008, רעידת האדמה שפקדה את סין פגעה קשות בעיר ונהרגו בה כ- 22.000 תושבים.

מערכת היחסים עם יקנעם

ברית ערים תאומות נחתם ב- 1995. נערכו מספר ביקורי גומלין של משלחות ממיאניאנג ליקנעם ומיקנעם למיאניאנג. עיקר חילופי המשלחות כללו חילופי מידע בנושא טכנולוגיה. בשל המרחק וקשיי השפה, לא נערכו חילופי משלחות מקצועיות ועל כן, לא נבנו פרויקטים משותפים. במשך שנים, פרט לנסיעות הדדיות של משלחות (ראש ערים וחברי מועצות הערים ), עיקר הקשר בין הערים אופיין ע"י חילופי ברכות, מכתבים ומידע. לאחר חילופי גברים בראשות העיר התאומה ב- 2007, חלה האטה בקשרים בין הערים במשך כשנה, אך לאחר רעידת האדמה שפגעה קשות בעיר הסינית במאי השנה, חודשו הקשרים בין הערים, זאת בעקבות פנייתו החמה והנרגשת של ראש עיריית יקנעם אשר ביקש לנחם ולהציע כל סיוע דרוש. גם סגן וממלא מקום ראש העיר, יוסי עמוס, הנו בקשר שוטף עם נציגי העיר התאומה ושוחח טלפונית עם האחראי על קשרי החוץ שלה כדי להביע את רגשות הצער של תושבי יקנעם ולהציע כל סיוע.