ערים תאומות

מה זה ערים תאומות?

ערים תאומות הוא רעיון לפיו ערים ממקומות מרוחקים זה מזה גיאוגרפית ופוליטית, מזווגות זו לזו, תוך מתן דגש על אימוץ קשרים תרבותיים ואנושיים אחרים. ערים תאומות בדרך כלל (אם כי לא תמיד) חולקות מאפיינים דמוגרפיים דומים. לעתים אפילו אזורים שלמים מחליטים על ברית "תאומות" כמו למשל מחוז האינן בסין ומחוז ג'ג'ו בדרום קוריאה.
אפשר להסתכל על הרעיון כגרסה משודרגת של רעיון ה"חבר לעט", כאשר ה"חברים" הם ערים שלמות. בפועל, הסכמי ערים תאומות מובילים בדרך כלל לחילופי סטודנטים כמו גם שיתופי פעולה תרבותיים וכלכליים.
הנוהג של הסכמי ברית ערים תאומות התפתח באירופה לאחר מלחמת העולם השנייה, כאמצעי לחבר בין תושבי אירופה ולהביא להבנה טובה יותר בין העמים כמו גם לתמוך בפרויקטים חוצי-גבולות, מהם מרווחים כל הצדדים. הרעיון, שהתפתח באירופה, עבר מאז לכל העולם אם כי הוא עדיין בשיאו באירופה.

יקנעם וערים תאומות ברחבי העולם

ראש עיריית יקנעם – מר סימון אלפסי - החליט לתרום את חלקו לקירוב לבבות בינלאומי ולפיתוח קשרים בתחומי הטכנולוגיה והתעשייה, התיירות, התרבות, החינוך, החברה והספורט ולעידוד ביקורים הדדיים של אזרחים ואנשי מקצוע בתחומים השונים בין יקנעם לבין ערים ברחבי העולם.
נכון להיום, יקנעם בקשרי ערים תאומות עם: מיאניאנג שבסין, לוגו שבאיטליה, לה גארן-קולומב שבצרפת, ויל שבגרמניה, סן פדרו דה אטקמה שבצ'ילה ופוג'גה שבקרוטאיה.
כיכר הערים התאומות בעיר, הממוקמת בסמוך למרכז הקהילתי החדש בכביש רבין, מעניקה כבוד למעמד זה, תוך כדי ציון הערים התאומות שלו ומרחק כל אחת מהן מיקנעם.

  •  מיאניאנג​ – סין
  • לוגו - איטליה
  • לה גארן-קולומב - צרפת
  • סן פדרו דה אטקמה – צ'ילה
  • פוג'גה – קרואטיה
  • וויל - גרמניה