לה גארן-קולומב - צרפת

​מיקום

העיר לה גארן-קולומב (La Garenne-Colombes) שוכנת בצפון מערב מפריס, בה היא גובלת, מרחק הליכה מה"שמפס-אליזה".

ראש העיר

פרופסור פיליפ ג'ובין, פרופסור לרפואה ומנהל חדר מיון בבית חולים גדול בפריס. ראש העיר משנת 2001. הוא גם מכהן כסגן יושב ראש מחוז הו-דה-סיין, לו שייכת העיר.

אוכלוסייה

כ- 25.000 תושבים.

אפיוני העיר

עיר קטנה בפרוורי פריס, מאופיינית באופייה הכפרי ומערך תרבותי מפואר. בעיר שוכן מרכז מדעי בינלאומי ע"ש בוסטון, המשרדים האסטרטגיים של מכוניות פג'ו, אולפני ערוץ פוקס קיד הצרפתי.

מערכת היחסים עם יקנעם

עוד לפני חתימת ברית הערים התאומות, ראשי הערים ביקרו זה אצל זה ונוצרו קשרי ידידות אשר היה ברור כי יתפתחו לקשרים הדוקים בשלל תחומים. ברית הערים התאומות נחתם ביקנעם בנובמבר 2005 ובלה-גארן-קולומב במאי 2006. מאז התפתחו היחסים בין שתי הערים והתקיימו הפעולות הבאות:

  • ביקור של משלחת אנשי מקצוע מלה-גארן –קולומב ליקנעם בנובמבר 2006. חברות המשלחת הינן בעלות תפקידים בכירים בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות ופני העיר. המשלחת שהתה כשבוע ביקנעם והתקיימו דיונים עם הגורמים המקבילים לבחינת תחומי פעילות משותפים.
  • ביקור גומלין של אנשי מקצוע מיקנעם ללה-גארן-קולומב במאי 2007.
  • ביקור של ראש העיר של לה גארן-קולומב והשתתפותו בחגיגת הכרזת יקנעם בעיר ואם בישראל ב- יוני 2007.
  • תערוכת צילומי לה גארן קולומב בלובי בניין העירייה.
  • ביקור משלחת של בנות מקהלת המחול של יקנעם ביוני 2008 והשתתפותן בחגיגות לה-גארן-קולומב.

חשוב גם לציין את התגייסותו של רב הקהילה בלה-גארן, אלן כהן, ושל משפחתו, אשר העניקו לפני כמה שנים סיוע משמעותי לתושב יקנעם אשר הזדקק לטיפול רפואי מורכב בפריס.

תוכניות משותפות

  • בתחום הפיתוח האורבאני: בניית אתר אינטרנט משותף עם החלפת מידע על פרויקטים בשתי הערים, בעברית, צרפתית ואנגלית; מתן הרצאות ע"י ארכיטקטים על פרויקטים ארכיטקטוניים במבט אורבאני של שתי הערים, עבור מבקרים פוטנציאליים ואנשי מקצוע; הפצת ברושורים על פרויקטים כלכליים של לה גארן;
  • בתחום החינוך: פרויקט סביב החפירות הארכיאולוגיות בתל יקנעם באמצעות ילדי תיכון; התכתבות בין ילדי בי"ס Renan בלה-גארן לבין בית ספר מיקנעם סביב נושא המחזור; ארגון חילופי משלחות מנהלי בתי הספר בתחום זה.
  • בתחום הפנאי, תרבות וספורט: חילופי משלחות נוער לתחרויות שונות בתחומי הטניס, השחייה והמחול; הקמת פורום מיוחד באינטרנט באנגלית לפיתוח תקשורת בין בני נוער משתי הערים; חילופי מדריכי נוער לפעילויות קיץ: נוער מלה גארן יבואו להתארח ביקנעם ויהיו שותפים להדרכת ילדי יקנעם בפעילות הקיץ, ולהפך.
  • בתחום הרווחה: תיעוד סיפורי חיים של קשישים משתי הערים, עריכת והפצת ספר בשתי השפות בשתי הערים.
  • בתחומים אחרים: פיתוח תחום ההתנדבות בלה גארן ע"י אנשי מקצוע מיקנעם; פיתוח קשרים בין מד"א וסניפי הצלב האדום של לה גארן ושל הערים התאומות של לה גארן; קיום "משחקים אולימפיים" בין קבוצות של כל הערים התאומות של לה גארן, פעם ב-4 שנים באחת המדינות התאומות (גרמניה, צרפת, פורטוגל, ארה"ב וישראל). קונסול צרפת בחיפה, גב' לואן פורג'רון, מעורבת בתהליך העצמת הקשרים בין שתי הערים ונטלה חלק במספר אירועים ביקנעם.