ניהול הרשאותניהול הרשאות

שם

מנהל

ועד הורים

חזון

כתובת

טלפון

פקס

קישור

דואל

תמונה

קטגוריה

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

אורנים

מנהל:יפה וקנין
כתובת:רחוב לילך 3
טלפון:04-9893070
פקס:9592499 - 04
קטגוריה:יסודי
ועד הורים:
"לקבלת מידע מהורים היוזמים ניתן לפנות אל:
• בעז וגלית בן חיים - 04-9590785
• יפעת וישראל זילברמן - 04-9592857
• בלה גורביץ - 04-9591915"
לאתר בית הספר
חזון בית הספר
בית ספר "אורנים" מחנך את תלמידיו לערכים של סובלנות וכבוד האדם. יושר אישי, צדק חברתי וערכים דמוקרטיים.
אנו רואים בבית הספר מערכת לימודית וחברתית מעצבת. כיתות לימוד, חצר בית הספר האירועים בבית הספר הן מסגרות המספקות הזדמנויות להפנמת ערכים של שיתוף, עזרה הדדית תרומה לחברה ולסביבה, קבלת השונה וסובלנות המוצאים את ביטויים בחיי היומיום.
• האקלים החברתי – בית הספר מטפח את האווירה האנושית והכבוד ההדדי בין תלמיד לתלמיד, תלמיד ומורה ובין המורים. בית הספר מחנך לאכפתיות ומעורבות בחיי בית הספר הסביבה והקהילה. דואג לשותפות של הצוות ושיתוף הילדים וההורים בפעילויות השונות. עוסק בחינוך בחברה עם שונות תוך כבוד ויכולת להכיל כל אדם אחר.
• פיתוח אדם בר אוריין בעל השכלה רחבה בית הספר משקיע בפיתוח רב צדדי של אישיות הילד ובחשיפת התלמיד לנושאים שונים מתחומים שונים כמו: היסטוריה, חברה, טבע מדע, אקטואליה, מוסיקה ועוד. מימוש הפוטנציאל האישי למודי של התלמיד לשליטה במיומנויות היסוד קריאה כתיבה, חשבון ואנגלית.
• חשיבה מדעית וטכנולוגית – בית הספר שוקד על פיתוח לומד סקרן עצמאי בעל כישורים ומיומנויות חשיבה גבוהות המסוגל לשאול לחקור ולבקש לדעת. בית הספר מצויד במחשבים ישקוד על פיתוח חשיבה מדעית טכנולוגית ומיומנות תקשורת מחשבים.
• חינוך לתרבות מסורת ואהבת הארץ – בית הספר דואג להפגיש את התלמיד עם הישגי האדם בתרבות ובאומנות דרך לימוד, צפייה, והאזנה. בית הספר מקיים מערך של ביקור במוזיאון, הצגות, מופעים מוסיקליים ומפגשים עם סופרים להעשרת התלמיד. כמו כן טיולים באזור וחקירת הסביבה הקרובה מתוך חינוך לחשיבות שמירת הסביבה וליכולת האדם לתרום לכך.
• בית הספר שואף לאפשר סביבה בטוחה, אסתטית ומסבירת פנים לתלמידים, למורים ולהורים. שמירה על הניקיון, בטיחות ופיתח סביבתי יוצרים תחושת ביתיות שייכות ורצון להיות בבית הספר. חצר בית הספר מאפשרת אינטראקציה בין גילית במשחקים ובפעילויות.

חינוך ממלכתי הומניסטי - הסבר כללי
"ס היסודי "אורנים" ביקנעם, הממוקם ברח' הלילך, ישנה את פניו החל משנה"ל הבאה ויהפוך להיות בי"ס ממלכתי הומניסטי.
קבוצת הורים תושבי יקנעם חברה יחדיו במטרה לנסות ולהעניק לילדי היישוב ערכים מוספים מעבר לתוכנית הלימודים הממלכתית.בעזרת המועצה המקומית ואנשי עמותת ח.מ.ה. (מלכ"ר המכשיר אנשי חינוך והורים בנושא החינוך הממלכתי ההומניסטי - בראשות דר' נמרוד אלוני) נבנה החזון והופך למציאות, אשר מיושמת זה מס' שנים בבתי ספר במרכז הארץ.
בי"ס ממלכתי הומניסטי הינו קודם כל בי"ס ממלכתי הכפוף לתוכנית הלימודים ולכל הסטנדרטים של משרד החינוך.
ביה"ס אורנים יפעל למימוש הייעוד החינוכי של קידום כלל תלמידיו לחיים מלאים של מימוש עצמי, איכות תרבותית, הגינות חברתית ואזרחות פעילה, יטפח בקרב כל באיו את ערכי היסוד של כבוד האדם, ישקוד לפתח את חשיבתם, השכלתם וכישוריהם של התלמידים, יטפח את אישיות התלמידים באמצעות חיזוק תחושת הערכתם העצמית, ויבסס אקלים חברתי שיבטיח את רווחתם האישית ותחושת המוגנות של כל השותפים בקהילת ביה"ס.
תהליך בניית הגישה ההומניסטית בביה"ס כולל - הכשרה מעמיקה וממושכת של צוות ביה"ס וההורים, תוספות שונות לתוכנית הלימודים והעשרתה, וכן, שינויים פיזיים במבנה ביה"ס והתאמתו לחזון. התהליך כולו ינוהל על ידי ועדת היגוי אשר יהיו חברים בה נציגים מטעם : בית הספר, ההורים, מפקחת משרד החינוך, עמותת ח.מ.ה. והמועצה המקומית.
מנכ"לית משרד החינוך הגב' רונית תירוש שביקרה ביקנעם בתחילת חודש יוני 2005, נעתרה לבקשתו של ראש המועצה והודיעה כי משרדה יעביר למועצה סכום של 100 אלף ₪ לתחילת פעולתו של ביה"ס "אורנים" כבי"ס ממלכתי הומניסטי.